Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Air Bank vstupuje na trh krátkodobého financování nákupů. Chce změnit jeho současné neduhy

Banky Air Bank 30.09.2020 | 16:13 0 Komentářů

Air Bank má ambici změnit neduhy, které jsou součástí současného světa nakupování na splátky nebo kreditní karty. Banka chce lidem nabídnout ten nejpříjemnější způsob, jak si něco koupit už teď a zaplatit později. A to bez ohledu na to, jestli jsou dnes klienty Air Bank, nebo ne. Nově proto mají noví i stávající klienti banky možnost získat rychle a jednoduše peníze na tři měsíce bez úroku jen s pomocí aplikace. A mobilem mohou nákup rovnou i zaplatit.

„Za téměř devět let jsme změnili celou řadu bankovních služeb, od běžného účtu a placení přes půjčky a hypotéky až po služby typu focení složenek. Teď jsme se stejnou optikou podívali na nákupy bez použití vlastních peněz, které dnes lidi obvykle řeší buď nákupem na splátky, použitím kreditní karty, nebo půjčkami,“ říká Jakub Petřina, ředitel marketingu a nových služeb Air Bank.

Nákupy na splátky, kreditní karty nebo spotřebitelské půjčky dávají lidem velkou výhodu v tom, že si mohou nakoupit zboží i v případě, kdy na ně zrovna nemají ušetřené peníze nebo si je chtějí nechat jako finanční rezervu. Současné možnosti nákupů bez použití vlastních peněz ale mají i své neduhy – například nákup na splátky si musí vzít u společnosti, se kterou má obchod domluvenou spolupráci, úvěr řeší s prodavačem a často nemají čas a klid si projít všechny podmínky smlouvy.

Air Bank chce tato negativa změnit a nabídnout lidem novou službu, která jim umožní nakupovat i bez použití vlastních peněz pohodlně cokoliv a kdekoliv. A nezáleží na tom, jestli jsou už klienty banky, nebo ještě ne.

„Naše vize je taková, že si klienti při potřebě nákupu nějakého zboží bez použití vlastních peněz jednoduše a okamžitě zajistí potřebnou částku ve svém mobilu a rovnou ho jím zaplatí. Chceme vyzkoušet, jestli by lidi měli o takový pohodlný nákup zájem,“ dodává Jakub Petřina.

Banka spojila tři funkcionality, které představila v poslední době – založení účtu přes mobil, možnost okamžitého placení mobilem (bez nutnosti čekat na obdržení plastové karty) a rychlé a jednoduché sjednání kontokorentu v aplikaci. Zájemcům o peníze na tři měsíce bez úroku tak stačí stáhnout si jedinou aplikaci My Air, která je celým procesem provede, a mobilem mohou nákup rovnou i zaplatit.

Sjednání služby je zdarma. Výše úvěrového rámce je stejná jako u kontokorentu, a to od 5 tisíc do 50 tisíc korun. Tříměsíční bezúročné období si může klient sjednat do konce roku 2020.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.