Pondělí 23. listopadu. Svátek má Klement.

Air Bank spouští novinku v potvrzování plateb kartou na internetu. Místo SMS kódu mohou klienti nově využít mobilní aplikaci

Banky Air Bank 07.01.2020 | 15:52 1 Komentář

Klienti Air Bank mohou nově potvrzovat platby kartou na internetu pomocí mobilní aplikace My Air. Air Bank tímto krokem reaguje nejen na nové povinnosti vyplývající z evropské směrnice PSD2, ale nový způsob potvrzování online karetních plateb zároveň přináší i zjednodušení a větší pohodlí pro samotné klienty banky.

Klienti Air Bank mohou už více než tři roky stejným způsobem potvrzovat platební příkazy zadané v internetovém bankovnictví. Místo přepisování kódu z SMS jim stačí platbu potvrdit na displeji chytrého telefonu. A tento princip nově platí i pro potvrzování online karetních transakcí.

„Naši klienti si potvrzování pomocí mobilní aplikace oblíbili už u plateb zadávaných v internetovém bankovnictví. A sami se nám ozývali, abychom místo nutnosti stále přepisovat kódy z SMS zavedli tento jednoduchý způsob i pro potvrzování plateb kartou na internetu. Přece jen kartou na internetu mnoho z nich platí mnohem častěji, než zadávají klasické platební příkazy,“ říká Filip Zavřel, vedoucí Oddělení každodenních služeb Air Bank.

Mobilní aplikaci My Air využívá v Air Bank více než 60 % klientů. Klienti, kteří z nějakého důvodu nechtějí v aplikaci bankovat naplno, ji mohou používat jen v omezeném režimu. Z aplikace tak nepůjdou odesílat žádné peníze, ale klientovi může sloužit právě k potvrzování plateb a přihlašování do internetového bankovnictví. Klienti bez mobilní aplikace budou platby kartou na internetu potvrzovat stejně jako dnes, tedy opsáním kódu z SMS. S novým způsobem potvrzování se postupně setkají všichni klienti banky, kteří používají mobilní aplikaci My Air.

Jak nově potvrdit platbu kartou na internetu:

 

 

Jeden komentář: “Air Bank spouští novinku v potvrzování plateb kartou na internetu. Místo SMS kódu mohou klienti nově využít mobilní aplikaci”

  1. Anonym napsal:

    Zatim to jen testují na vzorků klientů..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.