OVB Allfinanz

Datum založení: 0.0.0
Sídlo: Baarova 2/1026
140 00 Praha 4
Česká republika
Telefon: +420 241 094 111
Fax: +420 241 094 112
Email: ovb@ovb.cz
Web: http://www.ovb.cz/
Poznámka:

Profil společnosti OVB Allfinanz

Vlastnická struktura a historie společnosti

OVB byla založena v Německu v roce 1970. Ve 14 zemích Evropy se stará o téměř 3 miliony klientů. Nejvýznamnější země v rámci Holdingu OVB Allfinanz, a.s. (založena 1992) je respektovaným partnerem pro nejvýznamnější instituce na finančním a kapitálovém trhu. Pečuje o více než milión klientů. Kvalifikovaná síť finančních poradců působí ve všech krajích ČR s přesahem do dalších států střední Evropy.

Ekonomické výsledky

Rok 2011 OVB uzavřela s nejlepšími hospodářskými výsledky ve své 20leté historii. Dosáhla celkových čistých výnosů ve výši 1,65 miliardy korun.

Naše hodnoty

 • Nezávislost – výběr z téměř 2 000 produktů od 41 finančních institucí
 • Etika poradenství – pracujeme vždy odpovědně a korektně
 • Odbornost  – investujeme do vzdělávání a analytického zázemí
 • Otevřenost - nasloucháme a respektujeme přání našich klientů
 • Důvěra –  klademe důraz na spolehlivost a vytváření dlouhodobých vztahů
 • Komplexnost - zohledňujeme veškeré potřeby klientů
 • Sociální odpovědnost – bereme vážně svou roli v podpoře charitativních a vzdělávacích projektů

Naše aktivity a projekty

 • Zlatá koruna – generální partnerství soutěže o nejlepší finanční produkty roku
 • OVB Vstřícná banka – generální partner prvního nezávislého a objektivního ratingu bank v ČR
 • Czech CFA Society – hlavní partner certifikovaných finančních analytiků
 • Moje familie (www.mojefamilie.cz)  - bezplatný vzdělávací projekt s cílem zvýšit finanční gramotnost žáků ZŠ a SŠ. 

Naše ocenění

V letech 2010 a 2011 OVB obdržela jako první a dosud jediná finančně poradenská společnost nejvyšší ratingový stupeň AAA v rámci prestižního ocenění ČEKIA Stability Award.

V roce 2011 také prestižní ocenění v oborové kategorii Dynamický růst Českých 100 Nejlepších.

Profesionální a stabilní zázemí pro poradce

Systém poradenství

Na základě analýzy potřeb, možností a přání klienta OVB poskytuje objektivní komplexní finanční poradenství s následným servisem a se standardizovaným výstupem na komplexní smluvní dokumentaci, která respektuje profesionalitu, odbornost, poskytování odborné péče a splňuje zákonné náležitosti dané regulátorem.

Analytické centrum

Poradci využívají OVB Analytické centrum, které jim umožňuje udržovat si přehled o okamžité nabídce na finančním trhu a sledovat jeho trendy a vývoj. Součástí je unikátní analytická aplikace Finanční plán, která na základě potřeb a možností klienta vytváří produktová řešení. 

Vzdělávání poradců

OVB má centrální systém vzdělávání a jeho evidenci. Obsahuje jak zákonem daná vzdělávání vedoucí k získání příslušné licence, tak vzdělávání zajišťující poskytování tzv. odborné péče. Odborná produktové vzdělávání zajišťují partnerské společnosti.

Dále

 • Garantovaný kariérní růst na základě pracovních výkonů 
 • Prověřené know-how a koncept úspěchu
 • Rozsáhlé firemní benefity a účast na celoevropských firemních akcích


Poznámka: Text je dílem společnosti, o které pojednává, není redakčním textem.


MARIO FREIS nový CEO OVB Holding AG

Mario Freis (40), dosud Chief Sales Officer (CSO), je dozorčí radou s okamžitou účinností jmenován na pozici Chief Executive Officer (CEO) evropského holdingu působícího ve finančním poradenství.

Dobrý pololetní výsledek OVB – Starost o budoucnost soukromého zajištění na stáří v Evropě

Více klientů, více poradců Růst obratu o 6,9 procenta Provozní výsledek se zvýšil o 28,2 procenta

OVB zaznamenala v prvním čtvrtletí výrazný nárůst nových obchodů

§  Vývoj obchodu v jižní a západní Evropě je i nadále dynamický. §  Vzrostl počet zákazníků i poradců. §  Potvrdila se prognóza ohledně obratu a výsledků pro rok 2014.

Mezinárodní působení zajistilo společnosti OVB v roce 2013 nadprůměrné výsledky

Podle OVB je osobní poradenství důležité pro zaopatření klientů v budoucnosti Nárůst počtu klientů a stabilní situace v poradenství Konstantní dividenda vůči minulému roku Změna kompetencí ve vedoucím týmu v Německu

OVB Allfinanz, a.s.: Zemské ředitelství Pavla Horáka ocenilo své nejlepší spolupracovníky a přispělo Nadaci pro transplantace kostní dřeně

V konferenčních prostorách hotelu Babylon v Liberci proběhlo tradiční slavnostní vyhlášení nejlepších spolupracovníků OVB Allfinanz v rámci zemského ředitelství Pavla Horáka. Během akce byli odměněni spolupracovníci, kteří v průběhu roku 2013 dosahovali nejlepších výsledků, došlo k povýšení nových manažerů a udělovala se i další významná ocenění.

OVB Allfinanz, a.s.: změny v užším vedení společnosti

S účinností k 1. březnu 2014 se obchodním ředitelem společnosti OVB Allfinanz, a.s., stal Richard Beneš, který do té doby zastával funkci ředitele Marketingu a produkt managementu. Tato změna podpoří již dříve započaté změny v obchodních procesech společnosti. Marketing bude mít nově na starosti Dušan Pavlů.

Nejnovější komentáře
 • Škodolibka domácí: Přijde ekonomická krize?

  Mě recese nezajímá, já dám všechny úspory do dluhopisů NANO CHEMI GROUP a budu si užívat 7,7% ročního zisku. Když to inzerují takové solidní stránky jako Investujeme.cz, tak to bude bezpečná tutovka :-D

 • Anonym: 670 tisíc: tolik dluží průměrný student v USA

  Já jsem si v dobách studia taky bral pár set tisíc půjčku, ale na dofinancování vlastního bydlení. Tenkrát mi to hodně pomohlo. Po malých částkách jsem to splatil až teď, po deseti letech. Ale byt je můj. A jsem za to rád. Co teď ušetřím za splátku ale pravidelně ...

 • Honza: Sedm věcí, které možná nevíte o havarijním pojištění

  No nevím, zda po přečtení tohoto článku přestanou lidé tápat:-) Spíš naopak - byť se tváří, že popisuje celý trh, popis sedí jen na Direct...

 • Art: Zranil vás někdo? Máte nárok na odškodnění

  Zdravím prozba sem po napadení a už 7 měsíců na národním 6 operaci 2 operace hlava 4 operace ruka s trvali a nasledkama soudni znalec ohodnotil mi 716.6 bodů zajímalo by mne o kolik bolestné de sem porad na národním dekuju

 • Richard Fuld: Nedostatek zdrojů? Ten problém neexistuje

  Hezký článek. Škoda jen, že se omezil pouze na ropu. Koncept vzácných a omezených zdrojů je špatný obecně. Nic neškodí (jednotlivci i společnosti) více, než to, že uvěří tomu, že jejich možnosti jsou limitovány omezenými zdroji a že se musí tomuto omezení přizpůsobit. ...

Kam investovat?
Oficiální prohlášení OVB k případu Lukáše Štorka

Lukáš Štork působil u OVB jako podřízený pojišťovací zprostředkovatel v letech 2003 až 2012. Česká národní banka vykonává dohled nad všemi subjekty působícími na finančním trhu, jimž vydala osvědčení o zápisu do příslušného registru. Z tohoto titulu zahájila správní řízení s podřízeným pojišťovacím zprostředkovatelem Lukášem Štorkem, které probíhalo výhradně mezi Lukášem Štorkem a ČNB. OVB nebyla účastníkem tohoto řízení.

OVB má za sebou úspešný 1. kvartál 2013

V prvom kvartáli 2013 dosiahol koncern OVB celkové provízie zo sprostredkovania vo výške 54,8 milóna eur  (54,3 mil. € v 1. štvrťroku 2012). EBIT (prevádzkový hospodársky výsledok) narástol o 12,7 % na 2,2 milióna eur (1,9 mil. €). Zisk 1,7 milióna eur stúpol medziročne o 16,0 % (1,4 mil. €).

Velká pomoc malým – OVB pro Fond ohrožených dětí

Co začalo jaká malá dražba malého vozu, přerostlo ve vlnu solidarity pro děti v nouzi při Fondu ohrožených dětí. Z původních čtyřiceti tisíc korun pomohlo OVB, jeho spolupracovníci a partneři částkou převyšující půl milionu korun.

OVB Allfinanz, a.s.: Miroslav Řezník novým předsedou představenstva

OVB Holding AG, přední evropská poradenská společnost v oblasti finančních služeb kótovaná na burze rozhodla dne 9. 4.2013 jako jediný akcionář společnosti OVB Allfinanz, a.s. jmenovat Miroslava Řezníka (39) do představenstva společnosti OVB Allfinanz, a.s. Řezník převezme funkci v představenstvu s účinností k 1. květnu 2013. Tentýž den bude Miroslav Řezník rovněž zvolen předsedou představenstva.