CZK/€ 24.660 +0,10%

CZK/$ 25.565 +0,12%

CZK/£ 27.628 +0,20%

CZK/CHF 25.946 +0,64%

23. 01. 2008

0 komentářů

Ztráty pojišťoven vinou pojistných podvodů dosahují ročně až 8 miliard EUR

 


 

Téma pojistných podvodů bylo jedním z diskutovaných na včerejší konferenci Pojišťovnictví v ČR a SR. Na konferenci vystoupil Roger Walsh z mezinárodní skupiny CRIF, která v České republice prostřednictvím dceřiné společnosti CCB – Czech Credit Bureau organizuje Bankovní (BRKI) a Nebankovní (NRKI) registr klientských informací.

Podle Walshe už v Evropě vznikají řešení, která pojišťovnám umožňují se proti pojistným podvodníkům bránit. Jde například o antifraud systémy nebo sdílení dat mezi pojišťovnami. Ve Velké Británii například CRIF ve spolupráci s místní asociací pojišťoven a jednotlivými pojistiteli vytvořil registr pojistných událostí, který shromažďuje informace o pojistných událostech týkajících se motorových vozidel, domácností a škod na zdraví osob. Pojišťovnám například umožňuje pomocí dotazu zjistit, ve kterých pojistných událostech dotazovaný subjekt v minulosti figuroval a v jakých rolích.

„Systém sdílení dat o pojistných událostech umožňuje britským pojišťovnám identifikovat potenciální podvodníky hned v počátku a zabránit tak případnému organizovanému podvodu, který by jim později přinesl nemalé ztráty spojené s jejich vyšetřováním a vymáháním,“ řekl Roger Walsh. „Díky tomu mohou pojišťovny nastavovat služby podle skutečného rizika svých klientů a zvýhodnit tak všechny bezproblémové,“ doplnil Walsh.

Podle Walshe je CRIF v případě zájmu pojistného trhu připraven systém sdílení dat v relativně krátké době nasadit i v České republice.

Zdroj: Tisková zpráva Czech Credit Bureau

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.