Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Zpráva o plánovaném vstupu Tatry na BCPP zvýšila cenu jejích akcií

Akcie výrobce nákladních vozidel Tatra, obchodované v RM-Systému, posílily v minulém týdnu o 22 %. Jedná se o reakci na oznámení o plánovaném úpisu akcií na Pražské burze cenných papírů.

Automobilka Tatra ústy předsedy představenstva minulý čtvrtek připustila, že zvažuje umístnění svých akcií na pražskou burzu.

"Naše akcie se již v minulosti na burze obchodovaly a dodnes jsou nabízeny v RM-Systému. Díky našim úspěchům v posledních letech můžeme zkusit uvést znovu akcie na burzu," uvedl Ronald Adams, spolumajitel společnosti a předseda představenstva a doplnil: "Žádné rozhodnutí však ještě nepadlo, určitě by to nebylo letos."


Tatra v loňském roce vykázala konsolidovaný čistý zisk 901 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst o 128 %. Tržby vzrostly o 65 % na 8,383 mld. Kč. V loňských výsledcích se navíc ještě neprojevila armádní zakázka na 556 vozidel za 2,6 miliardy Kč.


Zveřejnění plánovaného vstupu společnosti Tatra na pražskou burzu zvýšilo cenu jejích akcií během minulého týdne o 22 % na úroveň 305 Kč. Aktuálně se akcie obchodují za 285 Kč.

Zdroj: RM-Systém

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.