Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Změny v rodičovské: Některé matky si pohorší o 46 tisíc

Investice 31.08.2010 | 08:25 0 Komentářů

Spočítali jsme, jak se chystané novinky projeví v praxi

Praha – Změny v pravidlech pro rodičovský příspěvek, navržené ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem (TOP 09), přinesou rodinám příjemné i nepříjemné novinky. Nejhůře je pocítí nezaměstnané matky, které přijdou o více než šestinu peněz oproti dosavadnímu stavu.
Z analýzy návrhu úsporného balíčku, provedené online deníkem Aktuálně.cz, vyplývá, že nezaměstnané matky dostanou oproti nynějšku od státu mnohem méně, než na první pohled vyplývá zejména ze starších materiálů ministerstva či informací v některých médiích.
Horší podmínky čekají i na rodiče s hrubou mzdou pod 11 tisíc korun. Do tří let věku dítěte totiž dostanou nižší měsíční příspěvek než dosud.
S výjimkou nezaměstnaných si polepší ti, kdo dosud nedosáhli na dvouletou variantu, ačkoliv se chtějí do nejdříve vrátit do práce nebo mít dalšího potomka. Drábek ale nakonec ustoupil z původního návrhu, podle něhož by lidé čerpající dvouletou variantu příspěvku mohli po změnách dostat v celkovém součtu o 3400 korun více než dosud.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.