Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Změny od září: Konec žárovek, dražší pošta a MHD jinak

Investice 01.09.2010 | 06:50 0 Komentářů

Novinky čekají také na klienty bank, televizní diváky a cestující do USA

Praha – Žákům základních a středních škol začíná nový školní rok. Září ale přináší i další změny, byť nejsou tak výrazné jako v předchozích letech (i díky absenci silné sněmovny, která by o nich v posledních měsících rozhodla). Přinášíme přehled těch významnějších.
Běžné dopisy do zahraničí zdraží
Více slev než zdražení. To podle České pošty přináší nový ceník mezinárodních zásilek, platný od 1. září. Nejčastěji posílané dopisy do 100 gramů ale zdraží až o pětikorunu.
Obyčejná zásilka do 20 gramů zdraží o tři koruny (do evropských zemí ze 17 na 20 korun, do mimoevropských z 18 na 21 korun při využití prioritní kategorie). Zásilky těžší než 250 gramů naopak zlevní. A to výrazněji, než poroste cena lehčích psaní. Podobně se změní cena také u doporučených zásilek a cenných psaní do zahraničí. Podrobnosti jsme přinesli v tomto článku.
„Důvodem je změna nákladů, které České poště účtují zahraniční poštovní operátoři. Jde v podstatě o narovnání cen, které vychází ze vzájemných mezinárodních dohod světových pošt o tarifech pro příchozí a odchozí zásilky,“ říká mluvčí pošty Marta Selicharová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.