Středa 28. října. Je Státní Svátek

Změna kvůli vedru. Auta bez klimatizace jsou neprodejná

Investice 13.07.2010 | 06:15 0 Komentářů

Na klimatizaci se lidé kupující auto neptají jen v zimě

Praha, Mladá Boleslav – Potřebujete peníze a hodláte je získat prodejem svého ojetého auta? Pokud není součástí výbavy klimatizace, tak neuspějete. Taková auta jsou v létě a zejména v současných vedrech prakticky neprodejná. Potvrzuje to Dana Pavlousková ze sítě největších tuzemských autobazarů AAA.
„V posledních týdnech si zhruba 95 procent lidí, kteří k nám zavítají kvůli nákupu auta, odváží vůz, který je vybaven alespoň manuální klimatizací,“ uvedla pro Aktuálně.cz Pavlousková. Podle ní jsou sice v nabídce jejich autobazarů stále ještě vozy bez klimatizace, jenže to jsou ty nejlevnější v kategorii hluboko pod sto tisíc korun a navíc ve stáří 7-10 let.
Při současných teplotách klimatizaci jako součást výbavy požaduje v kupovaném ojetém voze prakticky každý zájemce. Vozy, které na palubní desce nemají ono kouzelné tlačítko AC proto obcházejí obloukem. „Daleko více aut bez klimatizace se prodává v období od pozdního podzimu do časného jara. To si lidé často říkají, že bez klimatizace léto nějak  přežijí,“ vysvětluje uvažování zákazníků Pavlousková.
Klimatizaci může mít i felicia
Vozů s klimatizací je dost a dost. Například z asi 50 000 vozů, které si lze v současnosti prohlédnout na internetovém vyhledávači Tipcars, jich mají klimatizaci více než tři čtvrtiny. Je tam možné najít například i zachovalou felicii combi rovněž vybavenou klimatizací za 25000 Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.