Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Zlato je nejdražší v historii. Unce je za 1257 USD

Investice 18.06.2010 | 15:01 0 Komentářů

Spolu se zlatem roste cena i dalších drahých kovů

Londýn – Na nový rekord dnes vystoupala cena zlata. Kvůli sílící ekonomické nejistotě se cena postupně zvyšovala, až dosáhla bodu, z něhož ji katapultovaly vzhůru technické nákupy. Jedna unce kovu (31,1 gramu) se tak dostala až nad 1257 USD (asi 26140 Kč).
Na promptním trhu, kde se kupuje kov k okamžitému dodání, se zlato dnes kolem 14. hodiny prodávalo až za 1257,85 USD/oz. Na termínových trzích, kde se dá koupit zlato s dodáním k předem dohodnutému datu v budoucnu, se cena srpnového kontraktu vyšplhala dokonce na 1260,90 USD. I to je nový rekord pro tento typ kontraktu.
Růst cen zlata pomohl k růstu i dalším drahým kovům. Investoři se totiž kvůli nejistým hospodářskýmvyhlídkám zbavují papírových aktiv a místo nich nakupují zlato a další aktiva trvalé hodnoty.
Cena zlata roste již deset let
Zlato nakupují přesto, že situace na akciových trzích se citelně zlepšila a hlavní indexy zpevnily. Analytici jsou ale k oživení akciových trhů většinou skeptičtí a například u amerických akcií čekají, že se co nevidět vrátí k poklesu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.