CZK/€ 24.380 +0,14%

CZK/$ 23.706 +0,67%

CZK/£ 28.780 -0,02%

CZK/CHF 25.162 +0,38%

12. 05. 2021

0 komentářů

Zlato je na letošním maximu, prodeje trhají i loňské rekordy

 

Hodnota zlata vystoupala na letošní rekord 1833 dolarů za troyskou unci, což představuje nárůst za poslední měsíc o pět procent. Meziročně zlato vzrostlo o více než 100 dolarů, říká předseda představenstva českého lídra trhu s investičními kovy Golden Gate CZ Libor Brůna. 

Mezi hlavní důvody růstu podle něj patří klesající hodnota peněz, rostoucí dolar a stimulace ekonomik ze strany centrálních bank.

„Ze začátku roku zlato zaznamenalo krátkodobý pokles papírového trhu, fyzický trh ale stále láme rekordy. Tržby prodejců v Česku i v Evropě dlouhodobě a kontinuálně rostou. Do konce léta lze očekávat navýšení hodnoty žlutého kovu až k 1900 dolarům za unci,“ říká Brůna.

Historicky nejlepší kvartál prodejů

Centrální banky se snaží nastartovat ekonomiku záplavou nových peněz, vlády přidávají rozsáhlou fiskální stimulaci. V důsledku toho začíná zrychlovat inflace a rostou inflační očekávání, což je tradičně prostředí, ze kterého podle Brůny drahé kovy dlouhodobě profitují.

REKLAMA

„Golden Gate CZ zažívá v tomto ohledu historicky nejlepší kvartál, který překonal i rekordní růst prodejů v minulém roce. Mezi lidmi je velký objem hotovosti a jeho rozumná část končí ve fyzických kovech, protože investoři zlato stále vnímají jako bezpečný přístav. Dalším důvodem rostoucí ceny zlata i jeho fyzických prodejů je očekávaný rostoucí trh,“ říká Libor Brůna.

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Sedm důvodů, proč být pozitivní za současných podmínek na trhu

Jak jsem již dříve zmínila, současné prostředí na globálních trzích považuji za příliš pesimistické. Před dvěma lety jsme se nacházeli ve víru celosvětové pandemie a nebyli jsme si jisti, zda se vůbec někdy podaří vyvinout účinnou vakcínu proti COVIDu. Dnes se nacházíme v jiné situaci. Samozřejmě, že […]

Text: Redakce

Foto: Invesco

02. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.