Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Zlato je na letošním maximu, prodeje trhají i loňské rekordy

Investice 12.05.2021 | 16:58 0 Komentářů

Hodnota zlata vystoupala na letošní rekord 1833 dolarů za troyskou unci, což představuje nárůst za poslední měsíc o pět procent. Meziročně zlato vzrostlo o více než 100 dolarů, říká předseda představenstva českého lídra trhu s investičními kovy Golden Gate CZ Libor Brůna.

Mezi hlavní důvody růstu podle něj patří klesající hodnota peněz, rostoucí dolar a stimulace ekonomik ze strany centrálních bank.

„Ze začátku roku zlato zaznamenalo krátkodobý pokles papírového trhu, fyzický trh ale stále láme rekordy. Tržby prodejců v Česku i v Evropě dlouhodobě a kontinuálně rostou. Do konce léta lze očekávat navýšení hodnoty žlutého kovu až k 1900 dolarům za unci,“ říká Brůna.

Historicky nejlepší kvartál prodejů

Centrální banky se snaží nastartovat ekonomiku záplavou nových peněz, vlády přidávají rozsáhlou fiskální stimulaci. V důsledku toho začíná zrychlovat inflace a rostou inflační očekávání, což je tradičně prostředí, ze kterého podle Brůny drahé kovy dlouhodobě profitují.

„Golden Gate CZ zažívá v tomto ohledu historicky nejlepší kvartál, který překonal i rekordní růst prodejů v minulém roce. Mezi lidmi je velký objem hotovosti a jeho rozumná část končí ve fyzických kovech, protože investoři zlato stále vnímají jako bezpečný přístav. Dalším důvodem rostoucí ceny zlata i jeho fyzických prodejů je očekávaný rostoucí trh,“ říká Libor Brůna.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.