Úterý 20. srpna. Svátek má Bernard.

Zlato a ropa čekají na okamžik inspirace

Dolar (o 1 % níže) a akciové trhy (S&P o 2,5 % výše) pokračovaly v pomalém pohybu opačnými směry, a propůjčují tak nadále podporu cenám komodit. Oživení zlata pokračuje již pátý týden, i když pomalejším tempem, historické maximum z roku 2008 na 1 032,70 USD se přitom blíží.(Ole S Hansen, komoditní stratég, Saxo Bank)

 

Při předchozích dvou příležitostech, kdy byla dosažena hranice 1 000 USD a obchodovalo se nad ní, pak po několika dnech následovala velká korekce.

Dosud byl uvedený pohyb poháněn hlavně venkovní náladou, které napomáhal slabší dolar. Je proto bezpečné uvést, že brzy uvidíme větší pohyb, když všechny nové dlouhé pozice nad 970 USD budou čekat pokračování oživení a když to bude trvat déle, začnou se obávat poklesu.

V našem výhledu na 4. čtvrtletí 2009 jsme museli znovu prověřit naši předpověď, protože aktuální úrovně jsou velmi důležité. Trvalejší pohyb nad 1 032,70 USD by naznačoval, že by se mohlo vytvořit nové pásmo 950 až 1 300 USD pro nadcházející rok, zatímco neúspěšné dosažení těchto hodnot a následný pohyb zpět pod 970 USD by mohl spustit dlouhou likvidaci zpět k 900 USD.

Technicky zůstaňte long nad 990 USD, ale buďte opatrní při zlomu pod 970 USD. Očekávali bychom, že resistence 1 032,70 USD bude pevná a snažili bychom se získat zisk před tímto číslem, a pak pouze znovu vstoupili do trvalejšího zlomu výše.

MMF měl v pátek zasedání, aby diskutoval o svém plánovaném prodeji 403 tun zlata na financování pomoci chudým zemím. Kongres USA s tím souhlasí a dohoda nebude pro trh velkým překvapením.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.