Sobota 25. května. Svátek má Viola.

Životní pojištění má nyní v České republice každé páté dítě

Dětská propojištěnost dosáhla v České republice 20 procent. Na Slovensku je pojištěno přibližně 7 % dětí a v Rusku pouze jedno procento vyplývá z čerstvého průzkumu České pojišťovny a Holdingu Generali.

"To, že je potřeba děti pořádně zajistit si v zemích střední a východní Evropy nejvíce uvědomují Češi – dětská propojištěnost v naší zemi dosáhla 20 %. S věkem dětí se však mění, nejvíce pojištěných dětí je ve věkové kategorii do pěti let. V České republice jsou to téměř tři čtvrtiny, u ostatních zemí s výjimkou Ruska je to více než polovina dětí. S rostoucím věkem propojištěnost dětí klesá. O poznání méně pojištěných dětí je ve věkové kategorii 10 až 15 let. Například v ČR je to pouze desetina. Co se týká průměrné částky zaplacené za rok na pojistném, ta je nejvyšší v Rusku, což souvisí s tím, že dětské pojištění si sjednává jen nejvyšší třída a v přepočtu za ně vydává 13 780 Kč ročně. Pro porovnání – v České republice je to 8 502 korun, na Slovensku 6 344 korun. Nejméně se platí v Bulharsku, a to 486 korun ročně," uvádí ve své tiskové zprávě Česká pojišťovna.

Dětským pojištěním SLUNÍČKO z dílny České pojišťovny je v současnosti chráněno téměř 450 tisíc dětí. Česká pojišťovna nyní začala navíc nabízet dětské investiční životní pojištění SLUNÍČKO Plus, kterým se chce dostat na hranici 1 milionu smluv uzavřených smluv.

SLUNÍČKO Plus nabízí bez zjišťování zdravotního stavu i pojištění pro případ 21 závažných dětských onemocnění, dětské úrazové pojištění bylo rozšířeno o plnění v případě trvalé invalidity. Novinkou je také možnost pojištění denní podpory v případě dětské hospitalizace, a to včetně lázní, léčeben, či rehabilitačních zařízení. Prioritou však zůstává pojistná ochrana dítětě pro případ úmrtí rodičů či opatrovníků.

Zdroj: Tisková zpráva České pojišťovny 

2 komentáře: “Životní pojištění má nyní v České republice každé páté dítě”

 1. Pan Beston jack. napsal:

  Dobrý den,
  Jste v odd? Hledáte pro půjčku splatit účty? starosti nic víc, Vaše pomoc přichází nyní, pane Beston jack společnost je firma, která úvěr úvěry nabízí všechny druhy
  půjčka pro lidi, firmy, které jsou i potřebu úvěru s nízkou úrokovou sazbou
  o 3%, kontaktujte nás emailem: bestonloanservice@gmail.com

  ÚVĚR PŘIHLÁŠKA (vyplnit a vrátit zpět)
  JMÉNO ______________________
  PŘÍJMENÍ _______________________
  AGE ______________________________
  SEX _______________________________
  PSČ _________________________
  ZEMĚ __________________________
  STÁTNÍ ..____________________________
  CITY _____________________________
  MOBILNÍ ČÍSLO _____________________
  ZAMĚSTNÁNÍ ________________________
  Měsíční příjem ____________________
  ČÁSTKA NEEDED_____________________
  Účel úvěru ____________________
  Trvání půjčky _____________________
  Očekáváme Vaše urgentní odpovědi.
  S pozdravem
  Pan Beston jack.

 2. NeoGene1c napsal:

  Nechtěl bych kecat, ale není oficiální název jejich nového produktu JUNIOR INVEST ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.