Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

Slovenský chaos: Jakou autolékárničku musejí mít Češi?

Investice 08.05.2009 | 12:31 0 Komentářů

Pokuta hrozí jen u lékárniček koupených po 1. květnu

Mezi povinnou výbavu nových autolékárniček na Slovensku patří od začátku května také Karta první pomoci. Zjednodušeně řečeno jde o stručný obrázkový a textový návod, co dělat v případě vážného zranění při dopravní nehodě.
Stále však není jasné, jestli kartu musejí mít také čeští řidiči. Online deník Aktuálně.cz sice získal vyjádření od všech zúčastněných slovenských úřadů, jejich odpovědi se ale výrazně liší.
Nová vyhláška slovenského ministerstva zdravotnictví, účinná od začátku května, upřesnila obsah povinné autolékárničky. Samotná vyhláška nestanoví povinnosti přímo řidičům, ale „jen“ prodejcům autolékárniček. Ti – zjednodušeně řečeno – už smějí prodávat jen lékárničky podle nové vyhlášky (ta mimo jiné definuje nejen jejich obsah, ale také vnější vzhled s povinnou oranžovou barvou a přesně určenými rozměry bílého kříže).
My ne, to oni
„Vyhlášku jsme připravili pro Slovenskou republiku. Co se týká povinné výbavy auta a jejího pokutování, to mají na starosti ministerstva dopravy a vnitra,“ odpověděla na dotaz Aktuálně.cz mluvčí ministerstva zdravotnictví Zuzana Čižmáriková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.