Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Zboží z e-shopu si už vyzvednete i v prodejnách sítě PNS

Investice 21.10.2014 | 14:55 0 Komentářů

S využitím „trafik“ k distribuci zboží z e-shopu už dříve přišla konkurenční síť Mediaprint & Kapa.

Zboží z e-shopu si už vyzvednete i v prodejnách sítě PNS

Aktualizovali jsme informace o projektu Popron partner. Finanční problémy společnosti Popron se netýkají sítě e-shop partner, která s novým společníkem nyní funguje pod názvem Geis Point.

Praha – První novinová společnost (PNS) nově umožňuje vyzvednutí zboží z různých tuzemských e-shopů ve svých prodejnách tisku. Výdejní síť nazvala Baliczech a zatím zahrnuje 250 míst v Česku. Prvním významnějším e-shopem, který s PNS spolupracuje, je Datart.

Vedle klasických kamenných prodejen tisku a stánků zahrnuje síť PNS také některé čerpací stanice, prodejny potravin či drogerie. V příštím roce chce PNS rozšířit síť na tisíc výdejních míst. Do služby Baliczech se může zapojit jakákoliv prodejna či místo nabízející služby, určující je pouze minimální velikost skladovacích prostor a atraktivita lokality pro zákazníky.

Lidé mohou zboží z e-shopu na výdejním místě také zaplatit. Za využití služby zaplatí e-shopy (není vyloučeno, že cenu přenesou na zákazníky), a to minimálně 30 korun.

Do 12 hodin a šestkrát týdně

PNS věří, že služba Baliczech zaujme rychlostí distribuce. Díky propojení s rozvozem tisku distribuuje zásilky z e-shopů do výdejní sítě během jediné noci. Zboží, které si zákazník v e-shopu objedná, tak může být připraveno k vyzvednutí na prodejně již druhý den ráno, a to i v sobotu. „Celý logistický proces netrvá déle než 12 hodin. Navíc zboží na výdejní místa zavážíme šest dní v týdnu,“ říká Radomil Juda, generální ředitel PNS.

První novinová společnost je největším distributorem tisku v Česku. Hlavními akcionáři jsou nyní Czech News Center (dříve Ringier Axel Springer), Mafra, HKM Beteiligungs GmbH, Bauer Media a Astrosat Media.

Výdejních míst přibývá

S využitím „trafik“ k distribuci zboží z e-shopu už dříve přišel internetový obchod Popron se sítí prodejen tisku Mediaprint & Kapa, společný projekt používal názvy Popron partner a e-shop partner. Od letošního května funguje původní síť e-shop partner pod názvem Geis Point, která má již téměř 500 výdejních míst. Dřívější podíl Popron holdingu převzala společnost Geis Parcel CZ, polovičním vlastníkem zůstala společnost Mediaprint & Kapa Pressegrosso. Nově se do projektu zapojily i prodejny tisku Relay.

Vedle výdejních míst samotných největších e-shopů jako Alza nebo Mall.cz se rozvíjejí i specializované služby jako Uloženka.cz (nyní má v tuzemsku 285 výdejních míst včetně automatů) nebo Zásilkovna.cz (téměř 260). Velké ambice mají také síť „poštomatů“ společnosti inPost nebo „balíkomaty“ České pošty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.