Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Záruční banka podpoří nové podnikatele

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) začne od začátku nového roku podporovat startující podnikatele při žádosti o úvěr. Nově si mohou o záruku požádat podnikatelé ve zpracovatelském průmyslu, stavebnictví a službách.

"Podpora je navrhována formou zvýhodněné záruky s finančním příspěvkem k zaručovanému úvěru. Zvýhodněná záruka bude poskytována až do výše 80 procent úvěru," uvedl Matyáš Vitík, tiskový mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu. Začínající podnikatelé budou moci o podporu žádat v programu Start.  

Pro příští rok nemusí jít o jedinou novinku, kterou bude ministerstvo obchodu společně se záruční bankou představovat. Podle Ladislava Macka, ředitele Českomoravské záruční a rozvojové banky, se nyní na záruční banku obracejí podnikatelé s tím, že by chtěli státní záruku na nákup jiných firem. "Po této službě roste poptávka, lze ji snadno zavést a bude aktuální příští rok," říká Ladislav Macka. Krize totiž mnoho společností dohání na pokraj bankrotu a v příštím roce se očekává, že na trhu přibude akvizicí, a tedy potřeba jejich financování.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.