Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Zaplétací špagety pro děti jsou plné ftalátů, varuje ČOI

Investice 09.03.2015 | 12:10 0 Komentářů

Hračka, kterou z Číny do Česka dováží společnost Wiky se sídlem v Kyjově, obsahuje padesátinásobně více ftalátů, než povolují normy.

Zaplétací špagety pro děti jsou plné ftalátů, varuje ČOI

Praha – Takzvané zaplétací špagety pro děti, které z Číny do Česka dováží společnost Wiky se sídlem v Kyjově, obsahují padesátinásobně více ftalátů, než povolují normy. Zjistila to Česká obchodní inspekce.

„Tato hračka představuje pro dětské uživatele při delší době používání riziko nevratného poškození zdraví. Proto doporučuji spotřebitelům, aby v případě, že ji již mají doma, nedovolili dětem, aby si s ní dále hrály,“ říká ústřední ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.

Prodej tohoto výrobku Česká obchodní inspekce zakázala, dovozce následně přijal opatření ke stažení těchto zaplétacích špaget z trhu. Výrobek bude nahlášen také do mezinárodní databáze nebezpečných výrobků RAPEX.

Na nebezpečné látky v přívěscích k populárním gumičkám „loom bands“ a v zaplétacích špagetách upozornila nezisková organizace Arnika už loni v září. Našla v nich ftaláty či těžké kovy, především olovo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.