Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Zájem o daňové ráje trvale roste

Počet českých společností, které mají své vlastníky registrovány v některém z tzv. daňových rájů, se za první pololetí 2009 zvýšil o 154 na 9 144. Údaj zveřejnila společnost Čekia.

Oproti loňskému roku je to podstatně méně, jde ale jen  malou část této oblasti. “Za první pololetí letošního roku jsme nezaznamenali žádnou změnu v dlouhodobě rostoucím zájmu o naše služby. Právě naopak, v uvedeném období registrujeme zvýšený zájem o poradenství spojené se zakládáním společností v offshore i onshore jurisdikcích,“ uvádí Viktor Hába ze společnosti AKONT Trust Company, která se specializuje na mezinárodní daňové plánování.

Rozdíl v údajích mezi Čekií a AKONTem je způsoben tím, že Čekia čerpá údaje z českého rejstříku firem a analyzuje vývoj počtu českých společností vlastněných zahraničními subjekty. Hodnotí tak fakticky jen část informací týkajících se zakládání společností v onshore oblastech či daňových rájích.

„Pomalejší tempo růstu nemusí nutně znamenat menší angažovanost zahraničních majitelů v českých společnostech. Mateřská společnost je pro český rejstřík jedinou viditelnou společností, navíc pouze v případě, že nejsou v české společnosti využity akcie na majitele. Zároveň stabilně roste počet zahraničních společností, které jsou součástí česko-nadnárodních obchodních skupin,“ vysvětluje Hába.

Zdroj: Tisková zpráva AKONT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.