Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Za pouhý měsíc Češi díky nové službě našli už 320 milionů korun

Zhruba 20 tisíc korun v průměru připadá na každého ze 17 tisíc Čechů, kteří se díky nové službě „Zapomenuté miliardy“ úspěšně zapojili do hledání svého zapomenutého majetku z doby kuponové privatizace. Výjimkou však nejsou ani mnohem větší nálezy. Zatím nejvyšší nalezená částka míří do okresu Zlín – šlo o celkem 407 tisíc korun.

Jen za první měsíc své existence služba Zapomenuté miliardy lidem pomohla najít majetek za pravděpodobně více než 320 milionů korun. Autor projektu Daniel Surmař přitom odhaduje, že na zapomenutých účtech kuponové privatizace mají Češi nadále uloženo až deset miliard.

„Prostor pro ty, kteří se ještě nestihli zdarma zaregistrovat, je stále velký. S prověřením by si ale měli pospíšit. Už na podzim totiž dojde k promlčení nároků za miliardu korun. Byla by škoda, kdyby tyto peníze nemohly pomoci či udělat radost těm, kterým skutečně patří,“ říká Daniel Surmař a dodává, že jednotlivé nálezy jsou rozprostřeny napříč krajskými, okresními městy a obcemi po celé České republice.

Do online služby, jež je plně bezplatná až do chvíle, než případně dojde k nálezu hodnotných akcií, se zaregistrovalo už zhruba 80 tisíc lidí, úspěšný nález zaznamenal zhruba každý pátý.

„Průměrný věk nálezců je 62 let, což odpovídá obvyklému věku lidí, kteří se v 90. letech zapojili do kuponové privatizace. Nejstaršímu šťastlivci bylo dokonce 78 let,” popisuje Daniel Surmař.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.