Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Waldviertler Sparkasse uzavře svou pražskou pobočku

Banky Luboš Svačina 25.03.2008 | 10:22 0 Komentářů

Spořitelna Waldviertler Sparkasse von 1842 uzavře k 30. 9. 2007 svou pražskou pobočku. U zbývajících 6 poboček se žádné změny neplánují.

Rakouská spořitelna Waldviertler Sparkasse von 1842, která je součástí skupiny Erste působí na českém trhu od roku 1993. V České republice má v současnosti 30 000 klientů, které dosud obsluhuje na 7 obchodních místech, rozmístněných v na jižní Moravě, v jižních Čechách a v Praze. 

„Waldviertler Sparkasse se v loňském roce stala členem garančního sdružení rakouských spořitelen. Členství v garančním sdružení je však mimojiné podmíněno koncentrací členské spořitelny na určitou oblast trhu. Waldviertler Sparkasse von 1842 AG se bude do budoucna soustředit na regiony jižních Čech, jižní Moravy a Waldviertelu a svou pobočku v Praze 30. 9. 2008 uzavře,“ uvedl v krátkém rozhovoru předseda představenstva WSPK Gerhard Hufnagl.

Klienti pražské pobočky si své účty mohou převést na zbývající pobočky v Dačicích, Moravských Budějovicích, Pelhřimově, Třebíči, Třeboni, případně se jim automaticky účet převede na centrálu do Jindřichova Hradce. Druhou možností je zrušit účet a vše převést do České spořitelny. Parametry nabídky oznámí Česká spořitelna a WSPK na své společné zítřejší tiskové konferenci.

Zdroj: Mesec.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.