Úterý 26. října. Svátek má Erik.

Vzniká nový Penzijní fond ATLANTIK

Penze Petr Zámečník 14.05.2008 | 10:21 1 Komentář

Penzijní fond ATLANTIK je aktuálně ve fázi licenčního řízení ČNB. Již nyní ale zvažuje zajímavá provizní schémata pro finanční zprostředkovatele.

Na českém trhu vzníká nový penzijní fond – Penzijní fond ATLANTIK. "V současnosti probíhá licenční řízení na ČNB. Jakmile nám bude licence přidělena, jsme připraveni uvést tento nový produkt na český trh," uvedl na náš dotaz Jan Dobiáš, tiskový mluvčí finanční skupiny Atlantik.

Podle našich informací penzijní fond zvažuje pro finanční zprostředkovatele velmi zajímavé provizní schéma – 20 % vkladů naspořených klientem a přivedených do penzijního fondu. "Mohu jen potvrdit, že informace, které máte, vycházejí z různých scénářů, které jsou ve stádiu jednání. Jak bude vypadat realita je v současnosti otázkou individuálních diskusí s potenciálními distribučními partnery," sdělil Jan Dobiáš a doplnil: "V každém případě však bude jedním ze základních kritérií při jejich tvorbě kalkulace ekonomické rentability a návratnosti."

Jeden komentář: “Vzniká nový Penzijní fond ATLANTIK”

  1. zinfo napsal:

    Skvělé. To povede k tomu, že ostatní PF zvednou opět své prvize. Dopadne to tak, že vedle státního příspěvku sedřou klienta až na kost. Myslím, že s takovou strategií je to adept na krach.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.