CZK/€ 25.440 +0,26%

CZK/$ 23.453 +0,37%

CZK/£ 30.298 +0,39%

CZK/CHF 26.480 +1,03%

14. 05. 2008

1 komentář

Vzniká nový Penzijní fond ATLANTIK

 


 

Na českém trhu vzníká nový penzijní fond – Penzijní fond ATLANTIK. "V současnosti probíhá licenční řízení na ČNB. Jakmile nám bude licence přidělena, jsme připraveni uvést tento nový produkt na český trh," uvedl na náš dotaz Jan Dobiáš, tiskový mluvčí finanční skupiny Atlantik.

Podle našich informací penzijní fond zvažuje pro finanční zprostředkovatele velmi zajímavé provizní schéma – 20 % vkladů naspořených klientem a přivedených do penzijního fondu. "Mohu jen potvrdit, že informace, které máte, vycházejí z různých scénářů, které jsou ve stádiu jednání. Jak bude vypadat realita je v současnosti otázkou individuálních diskusí s potenciálními distribučními partnery," sdělil Jan Dobiáš a doplnil: "V každém případě však bude jedním ze základních kritérií při jejich tvorbě kalkulace ekonomické rentability a návratnosti."

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentářDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • zinfo

    14 května, 2008

    Skvělé. To povede k tomu, že ostatní PF zvednou opět své prvize. Dopadne to tak, že vedle státního příspěvku sedřou klienta až na kost. Myslím, že s takovou strategií je to adept na krach.

    Odpovědět