Pátek 05. března. Svátek má Kazimír.

Vzniká největší dodavatel banánů na světě, Chiquita nakupuje

Investice 10.03.2014 | 09:59 0 Komentářů

Americká společnost Chiquita Brands International Inc. koupí irskou ovocnářskou firmu Fyffes Plc.

Vzniká největší dodavatel banánů na světě, Chiquita nakupuje

New York – Americký distributor ovoce Chiquita Brands International Inc. koupí irskou ovocnářskou firmu Fyffes Plc za zhruba 526 milionů dolarů (10,4 miliardy korun). Spojením vznikne největší světový dodavatel banánů, oznámila Chiquita.

Firma vzniklá spojením se má jmenovat ChiquitaFyffes. Akvizice se uskuteční formou výměny akcií. Po dokončení transakce tak budou současní akcionáři Chiquity vlastnit v nové firmě podíl 50,7 procenta a akcionáři irské firmy zbývajících 49,3 procenta, napsala agentura Reuters.

Nová firma bude mít akcie na newyorské akciové burze a sídlo v Irsku. Hodnota majetku nové skupiny má činit 1,07 miliardy dolarů a roční tržby 4,6 miliardy dolarů. Spojení má být dokončeno do konce letošního roku.

ChiquitaFyffes bude působit ve více než 70 zemích světa a zaměstná 32 000 lidí. Podle internetových stránek irishtimes.com bude mít také vysoký podíl na globálním trhu s baleným salátem, melouny a ananasem.

Fyffes je předním světovým dovozcem a distributorem tropického ovoce. Mezi aktivity firmy patří produkce, nákup, přeprava, zrání, distribuce a prodej banánů, ananasů a melounů. Má několik značek, včetně Fyffes a Sol. Roční tržby firmy přesahují 1,5 miliardy dolarů a má po celém světě 12 000 zaměstnanců.

Chiquita je předním světovým prodejcem a distributorem banánů, salátů a ostatního ovoce a zdravého občerstvení. Mezi její značky patří Chiquita a Fresh Express. Roční tržby firmy přesahují tři miliardy dolarů a má zhruba 20 000 zaměstnanců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.