Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Vytopená továrna na autodíly v Chrastavě znovu vyrábí

Investice 13.08.2010 | 13:36 0 Komentářů

Přednost mají zatím díly na Škody Fabia a Octavia

Chrastava, Mladá Boleslav – Zatím zhruba na šedesátiprocentní výkon běží dnes linka na výrobu stropních panelů pro vozy Škoda Fabia a Škoda Octavia v továrně Grupo Antolin Bohemia. Deníku Aktuálně.cz to sdělil ředitel firmy Petr Papánek. Vyrábět se bude i o víkendu.
Podle něho to zatím rychleji nejde, byly by problémy s kvalitou. Další linky, kterých je v továrně celkem dvanáct, budou uváděny do provozu v dalších dnech. Zatím si netroufá odhadnout, za jak dlouho se podaři dát celý areál továrny do pořádku. „To může trvat i půl roku,“ řekl. Jsou totiž silně poškozené například i šatny zaměstnanců a komunikace v areálu.
Na odklízení následků se začalo v Chrastavě pracovat již o minulém víkendu, hned poté, co opadla povodeň. Voda v továrně vystoupala až do výše půldruhého metru a nanesla dovnitř třiceticentimetrovou vrstvu bláta.
Vyrábějí zde i pro Mercedes
Na protipovodňových opatřeních továrně pomáhají i specialisté z mladoboleslavské Škody a kolínské TPCA. „Stěny jsme tady měli už dříve, ale ty velká voda z řeky Nisy pobořila,“ vysvětlil Papánek. Musí se tedy připravit něco účinnějšího.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.