Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Výsledky NWR horší než očekávání

Společnost NWR dosáhla ve druhém čtvrtletí meziročně dobrých výsledků, analytici však čekali mnohem více.

Díky silnému růstu cen uhlí dosáhla společnost NWR ve druhém čtvrtletí tohoto roku velmi dobré výsledky, přesto však nakonec byly hluboko pod očekáváním analytiků. Čistý zisk dosáhl hodnoty 71,3 mil. EUR, což představuje meziroční nárůst o 340 %, ale očekávání trhu bylo mnohem vyšší (130 mil. EUR). Oproti prvnímu čtvrtletí klesl čistý zisk zhruba o 40 % (117 mi. EUR), provozní zisk klesl kvůli nižšímu objemu produkce a vyšším provozním nákladům o 39 % na 102,4 mil. EUR.

Zároveň je třeba počítat s tím, že první čtvrtletí je pro producenty uhlí velmi silné. Celkově za první pololetí vzrostl čistý zisk o 340 % na 189 mil. EUR, tržby vzrostly o 60 % na 1,04 mld. EUR. "Výsledek hospodaření firmy za první pololetí považujeme za velký úspěch, čistý zisk mohl být ještě lepší asi o 60 milionů eur (1,5 miliardy), pokud by neposílila koruna vůči euru," řekl finanční ředitel NWR Marek Jelínek.

Lepší než očekávaná výsledek byl dosažen z finančních operací díky přecenění derivátových nástrojů. Investoři na zprávy o hospodaření společnosti reagují poměrně výraznými výprodeji a akcie společnosti tak ztrácejí přes 4,5 %.

Zdroj: ČTK, Fio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.