Čtvrtek 13. prosince. Svátek má Lucie.

Výprodeje na burzách a slabá koruna

Včera evropské burzy zaznamenaly velký propad. Například akcie bank zaznamenaly až dvouciferné ztráty. Podle serveru Patria Online se jedná v podstatě o výprodeje.

Ztrátu způsobila hlavně zpráva, že Řecký premiér Papandreu chce vyhlásit referendum o přijetí finanční pomoci ze záchranného fondu eurozóny.

Koronu zaznamenala včera také velké oslabení. Je nejslabší od začátku letošního roku. Vůči euru včera ztrácela o 25 haléřů a vůči dolaru dokonce o 54 haléřů.

"Pro trhy bylo nejhorší ráno, kdy na ně dolehla zpráva o plánovaném řeckém referendu. Ta přinesla zpět nervozitu -místo složitě dohodnutého plánu pro Řecko může nakonec stejně přijít neřízený krach. Evropští lídři vystoupili na obranu nedávné dohody a chtějí s Řeckem ihned jednat, to ale obrat nepřineslo. Odpoledne sice přišla částečná stabilizace, ale korekce ztrát zatím ne," řekl analytik Patria Finance Tomáš Vlk.

Korekce se nejspíš nedočkáme asi ani dnes. Koruna v úvodu obchodování dále slábne. Před půl desátou byl kurz 25,11 CZK/EUR a 18,24 CZK/USD.

Zdroj: Patria Online a iDNES.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.