Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Vstup Pivovarů Lobkowicz na pražskou burzu

Investice 12.05.2014 | 16:01 0 Komentářů

Pivovary Lobkowicz dnes na tiskové konferenci oznámili vstup na pražskou burzu, který by se měl uskutečnit 28. května tohoto roku. Maximální cena akcie byla stanovena na 175 korun pro drobné investory. Akcie, které bude Pivovary Lobkowicz veřejně obchodovat tvoří 48,77 % všech vydaných akcií.

„Akcie bude listovaná pouze na burze v Praze. To, že je nabídka i v Rakousku, neznamená, že bude listovaná na burze ve Vídni,“ sdělil pro ČTK Antonín Piskáček z České spořitelny, která je Domácím manažerem emise. Jedná se o první veřejnou nabídku akcií pivovarnické společnosti na pražské burze.  

„Vstup na pražskou burzu představuje nový milník v historii naší skupiny a završuje naše mnohaleté úsilí vybudovat silnou profitabilní společnost na vysoce konkurenčním trhu výrobců piva v České republice. Vydáním akcií získáme další prostředky pro další rozvoj na trhu prostřednictvím akvizic nových restaurací a hospod, nových investic do marketingu a rozšiřováním exportu do nových teritorií,“ komentoval oznámení Zdeněk Radil, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Pivovary Lobkowicz Group, a.s.

Pivovary Lobkowicz tvoří sedm centrálně řízených regionálních pivovarů a řadí se na páté místo mezi největší výrobce piva v České republice. Emise by měla pivovarům přinést 200 milionů korun.

Zdroj: Tisková zpráva Pivovarů Lobkowicz Group, a.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.