Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Volkswagen letos čeká rekord. Prodá víc než 10 milionů aut

Investice 16.11.2014 | 16:37 0 Komentářů

Překročit desetimilionovou hranici si Volkswagen původně stanovil do roku 2018.

Volkswagen letos čeká rekord. Prodá víc než 10 milionů aut

Berlín – Německá automobilka Volkswagen Group v letošním roce poprvé prodá více než deset milionů vozů. V rozhovoru pro německý list Bild am Sonntag to řekl ředitel automobilky Martin Winterkorn. Volkswagen původně plánoval zvýšit prodej na deset milionů vozů do roku 2018.

„Pravděpodobně v letošním roce poprvé prodáme více než deset milionů vozů,“ prohlásil Winterkorn. „Naším velkým růstovým trhem je přirozeně Čína. Tam letos čekáme prodej 3,6 milionu vozů, z toho více než 90 procent bude vyrobeno v Číně.“

Nicméně Volkswagen očekává v příštím roce v Číně, která je největším automobilovým trhem světa, výrazné zpomalení. Tempo růstu by zde mělo být v příštích pěti letech menší než deset procent. Čína má v současnosti na prodeji Volkswagenu více než třetinový podíl, napsala agentura DPA.

Součástí Volkswagenu je také česká automobilka Škoda Auto. Volkswagen je největší automobilkou v Evropě a do roku 2018 se chce stát podle prodeje největší automobilkou na světě. Mezi značky Volkswagen patří vedle Škody také Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Lamborghini či Seat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.