Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Volksbank zvyšuje zabezpečení internetového bankovnictví

Banky Luboš Svačina 17.08.2009 | 12:06 0 Komentářů

Volksbank CZ od poloviny srpna 2009 spouští nový systém zabezpečení Internet bankingu. Klienti se nyní do svého elektronického bankovnictví budou přihlašovat pomocí elektronického klíče, tzv. tokenu.

Původní systém přihlašování prostřednictvím podpisového certifikátu zůstává v platnosti. Nový systém přihlašování a autorizace odchozích plateb prostřednictvím kombinace přístupového jména, vlastního PIN a token kódu bude klientům zprovozněn na jejich žádost podanou na pobočkách Volksbank a Volksbank SHOPech.

„Internet banking je dnes již standardním nástrojem pro klienty, kteří chtějí mít nepřetržitou kontrolu nad svými účty a platebními transakcemi. Služba zároveň klientovi šetří peníze za poplatky. S jejím rostoucím využíváním však také stoupají nároky klientů na kvalitu zabezpečení Internet bankingu proti zneužití, a to je hlavní důvod, proč jsme se rozhodli pro zavedení této nejmodernější technologie,“ uvádí Kamila Nevěčná z elektronického bankovnictví Volksbank CZ. „Token každou minutu automaticky generuje nový jednorázový autorizační klíč, tzv. token kód, s omezenou časovou platností. Proto je použití tokenu zárukou vyšší bezpečnosti jak pro vlastní přístup do Internet bankingu, tak při zadávání jednotlivých platebních transakcí,“ vysvětluje Kamila Nevěčná.

Aktivace tokenu proběhne do tří pracovních dnů od podpisu smlouvy. Jednorázový poplatek za vydání tokenu činí 250 Kč, za vydání nového klíče po skončení jeho životnosti klient neplatí.

Zdroj: Volksbank CZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.