CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

17. 08. 2009

0 komentářů

Volksbank zvyšuje zabezpečení internetového bankovnictví

 


 

Původní systém přihlašování prostřednictvím podpisového certifikátu zůstává v platnosti. Nový systém přihlašování a autorizace odchozích plateb prostřednictvím kombinace přístupového jména, vlastního PIN a token kódu bude klientům zprovozněn na jejich žádost podanou na pobočkách Volksbank a Volksbank SHOPech.

„Internet banking je dnes již standardním nástrojem pro klienty, kteří chtějí mít nepřetržitou kontrolu nad svými účty a platebními transakcemi. Služba zároveň klientovi šetří peníze za poplatky. S jejím rostoucím využíváním však také stoupají nároky klientů na kvalitu zabezpečení Internet bankingu proti zneužití, a to je hlavní důvod, proč jsme se rozhodli pro zavedení této nejmodernější technologie,“ uvádí Kamila Nevěčná z elektronického bankovnictví Volksbank CZ. „Token každou minutu automaticky generuje nový jednorázový autorizační klíč, tzv. token kód, s omezenou časovou platností. Proto je použití tokenu zárukou vyšší bezpečnosti jak pro vlastní přístup do Internet bankingu, tak při zadávání jednotlivých platebních transakcí,“ vysvětluje Kamila Nevěčná.

Aktivace tokenu proběhne do tří pracovních dnů od podpisu smlouvy. Jednorázový poplatek za vydání tokenu činí 250 Kč, za vydání nového klíče po skončení jeho životnosti klient neplatí.

Zdroj: Volksbank CZ

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *