CZK/€ 24.895 +0,04%

CZK/$ 23.224 +0,31%

CZK/£ 29.460 -0,02%

CZK/CHF 26.080 -0,38%

25. 09. 2009

0 komentářů

Vládní balíček se změnami schválen

 


 

Pozměněný vládní úsporný balíček tak počítá se schodkem rozpočtu 162,8 miliardy korun, což je oproti původně navrhovaným 230 miliardám výrazná úspora. První návrh ministra Janoty však počítal se snížením deficitu na 155,3 miliard korun.

Eduard Janota podmínil přijetím úsporných opatření své setrvání ve funkci. Premiér Fischer se po schválení vyjádřil, že přijetí opatření bere jako vyslovení důvěry své vládě. Janota dokonce varoval, že schodek bez dřívějších škrtů mohl dosáhnout až 350 miliard korun.

Po problematických vyjednáváních nakonec z návrhu vypadlo omezení rodinných příspěvků, zavedení nové sazby daně pro lidi s vyššími příjmy, omezení příspěvků pro postižené a také zdvojnásobení sazby daně z nemovitosti.

KDU-ČSL chtělo bezúspěšně protlačit vyšší zdanění hazardních her, ale hlavní překážkou byl návrh ČSSD na zvýšení přídavků na děti a dávek v nezaměstnanosti. Poté, co od něj sociální demokraté ustoupili, byl návrh schválen. V budoucnu zřejmě ale bude pokračovat snaha o další úpravy v rozpočtu cestou pozměňovacích návrhů příslušných schválených zákonů.

Zdroj:
iDnes, Patria

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *