CZK/€ 24.680 -0,26%

CZK/$ 22.717 -0,33%

CZK/£ 28.888 -0,15%

CZK/CHF 24.969 -0,32%

15. 04. 2019

0 komentářů

Vláda vylepšila březnový schodek penězi z privatizačního účtu

 

Vláda v březnu přesunula do státní pokladny z privatizačního účtu 18 miliard korun. Schodek rozpočtu tak ke konci března klesl z téměř 28 miliard korun na 9,2 miliardy korun, uvedla Česká televize.

Loading 

Opozice žádá po vládě plán, jak letos zabránit vysokému schodku. „Pokud to do konce dubna vláda nepředloží, tak budeme iniciovat nejenom jednání rozpočtového výboru, ale i mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny,“ řekl ČT předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, který je členem sněmovního rozpočtového výboru.

Zákon umožňuje převádět prostředky z výnosů privatizace do státního rozpočtu již od roku 2012. „Každoročně tak bylo do rozpočtu převáděno průměrně 10 miliard korun, a to při zachování bezpečného zůstatku na krytí privatizačních výdajů, zejména ekologie,“ uvedl Michal Žurovec, mluvčí ministerstva financí. „Žádné rozpouštění prostředků ani hledání nových zdrojů se rozhodně nekoná,“ dodal Žurovec.

Prostředky z tzv. Fondu privatizace měly sloužit jako rezerva státu. Od začátku roku má ale podle novely zákona vláda možnost využít ve státním rozpočtu peníze z privatizačního fondu bez určení konkrétního účelu.
Zdroj : ČTK

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Zákon o hypotékách a spoření na stáří: Česko řeší budoucnost finančního trhu

Poslanci schválili inovativní návrh zákona, který má transformovat finanční trh a posílit podporu spoření na stáří. Novela zákona se zaměřuje na několik klíčových oblastí, včetně hypoték, zaměstnaneckých akcií a daňových odpočtů na vědu a výzkum. Zároveň přináší změny ve státem podporovaných produktech, spojených se třetím pilířem penzijního […]

Text: Filip Kučera

20. 12. 2023

Byly (jsou) veřejné finance rozvrácené, nebo ne?

Vláda příští rok plánuje hospodařit se schodkem 252 miliard korun, vyplývá z dnes zveřejněného návrhu státního rozpočtu pro rok 2024. Resort financí tak potvrzuje několik dní starou neoficiální informaci. Částka 252 miliard korun se může jevit jako vysoká, když přece ta samá vláda tvrdila, že veřejné finance jsou […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

04. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *