Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Vítek počká Sazce na splacení dluhu už jen 14 dní

Investice 03.01.2011 | 16:33 0 Komentářů

Realitní magnát čeká na výsledek jednání představenstva ČSTV příští týden

Praha – Již jen dva týdny má podle pondělního vyjádření podnikatele Radovana Vítka Sazka a její akcionáři čas na vyřešení pohledávek po lhůtě splatnosti.
Sazka, už dlouhé měsíce zmítaná finančními problémy kvůli dluhům za arénu ve Vysočanech, Vítkův nárok odmítá – tvrdí, že nemá ani závazky vůči miliardáři, ani není v insolvenci.
Tlak na svazy
„Pokud nebudou uvedené pohledávky za Sazkou nejpozději do 17.01.2011 v plném rozsahu zaplaceny, podáme za podmínek daných zákonem o úpadku a způsobech jeho řešení příslušnému soudu insolvenční návrh vůči SAZCE,“ uvedl v prohlášení Radovan Vítek. Je si přitom údajně vědom všech důsledků, které bude vyhlášení insolvence znamenat.
Zároveň se obrátil na akcionáře tohoto loterijního podniku. „Apeluji na akcionáře Sazky, aby se zapojili do řešení situace a svým postojem dali najevo, jak si osud společnosti představují. Jsou to právě akcionáři a sportovní svazy, které na přemíru dluhů a neefektivní hospodaření největší loterijní společnosti v zemi doplácejí a v případě nečinnosti mohou i nadále doplácet,“ vyzval Vítek sportovní svazy k akci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.