Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Vína z Moravy mají medaile ze San Franciska i Slovenska

Investice 14.07.2009 | 14:06 0 Komentářů

Vína vyrobená v České republice sbírala medaile

Brno – Bez ohledu na vzdálenost, kterou musela za úspěchem urazit, získala si moravská a česká vína v uplynulých týdnech uznání odborníků. Vinaři poslali plody své práce hned na několik mezinárodních soutěží a na všech sklidili ocenění.
Například na mezinárodní soutěži v San Francisku zabodovaly u amerických hodnotitelů 34 vzorky z šedesáti vín pocházejících z České republiky. Obstály tak v konkurenci více než čtyř tisíc vzorků z 26 zemí.
„Největšího úspěchu dosáhlo vinařství Sonberk, které obdrželo jednu ze 148 Velkých zlatých medailí za Tramín červený, slámové víno. Dalším zásadním oceněním je pak Zlatá medaile pro Vinné sklepy Valtice za Veltlínské zelené,“ poznamenal Pavel Krška z Národního vinařského centra.
Celkem pět medailí utržila společnost Bohemia Sekt jako zástupce českých vín. Absolutním vítězem v počtu získaných medailí se stal Petr Skoupil z Velkých Bílovic. Hodnotitelé udělili jeho vínům tři stříbrné a čtyři bronzové medaile a podařilo se mu také obhájit prestižní cenu Best of Nation pro nejlepšího zástupce země.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.