Pondělí 28. září. Svátek má Václav.

Vienna Insurance Group získala licenci pro poskytování životního pojištění v Makedonii

Makedonský úřad dohledu nad finančním trhem udělil společnosti WINNER Life-Vienna Insurance Group Skopje koncesi na životní pojištění. Viennna Insurance Group pokračuje v pronikání na trhy střední a východní Evropy.

Vienna Insurance Group je prostřednictvím společnosti Winner Vienna Insurance Group zastoupena na trhu neživotního pojištění v Makedonii již od roku 2007 a patří do první desítky lokálního pojišťovacího trhu. Prodej životního pojištění plánuje pojišťovna realizovat nabízet prostřednictvím banky Sparkasse Bank Makedonija AD Skopje, která je součástí skupiny Erste Group. Odbytová spolupráce s Erste Group se takto rozšíří na celkem deset zemí

Makodonie se svými 2 miliony obyvatel patří k menším trhům regionu, v oblasti pojištění však podle pojišťovny nabízí velké příležitosti k rozvoji. Pojistná hustota (výše pojistného na jednoho obyvatele) dosahuje zhruba 50 EUR a pojistná penetrace (podíl pojistného na HDP v procentech) 1,5 procenta. Ve srovnání s tím vykazují země EU-15 pojistnou hustotu přes 2.500 EUR a propojištěnost ve výši 8,7 procenta.

Zdroj:
Tisková zpráva Vienna Insurance Group

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.