Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

Více než polovina Čechů stahuje filmy na internetu

Investice 26.03.2014 | 18:18 0 Komentářů

Průzkum: Nejčastěji pro filmy na web chodí mladí do 24 let, šest procent z nich stahuje denně.

Více než polovina Čechů stahuje filmy na internetu

Praha – Více než polovina Čechů stahuje filmy na internetu. Nejčastěji pro filmy na web chodí mladí do 24 let, šest procent z nich stahuje denně. Vyplývá to z průzkumu společnosti Telefónica.

Nejčastějším důvodem stahování filmů z internetu je časová úspora. Lidé nechtějí trávit čas chozením do videopůjčovny ani sháněním DVD u známých. Do půjčovny by v současnosti zavítaly jen tři procenta lidí. Nejoblíbenějšími stránkami s video obsahem jsou YouTube a Uložto.

„Potvrdili jsme si, že lidem nevadí za stahování filmů platit. Problém je, že legálních možností moc nemají anebo o nich neví,“ uvádí marketingový ředitel pro segment domácností David Duroň.

Vysokoškoláci stahují více

Nejvášnivějšími „stahovači“ jsou studenti nebo matky a otcové na rodičovské dovolené. V porovnání s ostatními kraji se nejčastěji k nelegálnímu stahování filmů z internetu přiznali lidé ze Středočeského a Libereckého kraje s vyšším odborným nebo vysokoškolským vzděláním. Naopak sledování programu v televizi se věnuje přes osmdesát procent lidí starších 45 let.

Třetina lidí si myslí, že stahování filmů z internetu je zcela v souladu se zákony, třetina lidí uvádí, že to úplně legální není. Zbytek veřejnosti na tuto problematickou otázku raději nemá názor.

Výrazně jinak se ke stahování filmů staví mladá generace. Ačkoliv jim stahování filmů z internetu rozhodně není cizí, více než polovina se domnívá, že k filmové zábavě přichází nelegálně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.