Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Veřejně prospěšné práce se nezaměstnaným vyplatí

Makro 08.09.2016 | 15:39 1 Komentář

Nezaměstnaní, kteří budou vykonávat alespoň 20 hodin veřejně prospěšných prací, budou finančně zvýhodněni. Sankce za nesplnění veřejné služby však nehrozí. Sněmovna schválila senátní novelu zákona o pomoci v hmotné nouzi.

Uchazeči o zaměstnání, kteří nebudou ochotni vykonávat veřejnou službu nebo krátkodobé zaměstnání, budou muset po šesti měsících vystačit s příspěvkem na živobytí na úrovni existenčního minima. V případě, že nezaměstnaní budou aktivní, získají navíc 40 procent rozdílu mezi životním a existenčním minimem a dostanou také příspěvek až 300 korun měsíčně na náklady na dopravu.

Cílem novely není postavit odměnu za veřejně prospěšné práce na úroveň minimální mzdy, ale nezaměstnané aktivovat. „Cílem je, aby lidé neztratili pracovní návyky a do jisté míry vraceli společnosti to, co od ní dostávají,“ uvedl senátor ODS Miloš Vystrčila.

Zdroj: Aktuálně.cz

Jeden komentář: “Veřejně prospěšné práce se nezaměstnaným vyplatí”

  1. Prace napsal:

    Příspěvek na přestěhování začnou úřady práce vyplácet těm, kteří se přestěhují za prací do vedlejšího nebo ještě vzdálenějšího okresu. http://248.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.