Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

Velkým autobazarům chybí zákazníci, malým auta

Investice 26.03.2009 | 23:02 0 Komentářů

Síť AAAauto hospodařila s rekordní ztrátou

Praha – Největší prodejce ojetých vozů vykázal rekordní ztrátu, menší autobazary zase nemají co nabídnout. Taková je nyní situace na domácím trhu s ojetými vozy.
Síť autobazarů AAA hospodařila v loňském roce se ztrátou 28 milionů eur. Šestrát vyšší než v roce 2007. Ztráta tak překonala i odhady analytiků. Za propadem stojí mimo jiné vytvoření opravných položek 12 milionů eur k zásobě aut a nemovitostem, které chce firma letos prodat. Na špatném výsledku se také podílel čtvrtinový propad v prodeji aut.
Pokles firma zdůvodňuje snížením zájmu o ojeté vozy kvůli ekonomické situaci v regionu i rostoucí konkurenci prodejců nových aut, kteří na konci minulého roku stlačili ceny na minimum. Firma se tak dočasně stáhne z maďarského trhu. Autobazary AAA zůstanou v České republice a na Slovensku.
„Zaměření se pouze na trh v Česku a na Slovensku, kde je firma zisková, by jí mělo pomoci k návratu do zisku, jelikož ostatní trhy byly pro společnost ztrátové, čímž se ukázalo, že zahraniční expanze byla neúspěšná,“ uvedla v komentáři společnost Atlantik FT.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.