Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Velký skok pro Brno přichází, má pět miliard na CEITEC

Investice 02.06.2011 | 16:10 0 Komentářů

Centrum věd o životě bude mít evropský význam, regionu zvedne HDP i prestiž

Brno – Evropská komise ve středu večer schválila projekt centra vědecké excelence CEITEC (Středoevropský technologický institut) v Brně. CEITEC se tak stal prvním definitivně schváleným projektem centra vědecké excelence v Česku.
Centrum se má stát evropskou špičkou ve výzkumu a vývoji v biomedicíně, v pokročilých materiálech a technologiích. V Brně se tak spustí sedm výzkumných programů, pod které bude spadat třeba i vývoj vojenských nanorobotů, přístrojů na hledání nejlepších spermií, nebo samočisticích fasád budov.
Příjemcem dotace ve výši 5,2 miliardy korun z unijního Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace je Masarykova univerzita, která projekt předložila spolu s Vysokým učením technickým v Brně a dalšími brněnskými univerzitami a výzkumnými institucemi.
Přísunu miliard už nic nebrání
Definitivní tečku za téměř rok a půl trvajícím schvalovacím procesem udělal svým podpisem eurokomisař pro regionální politiku Johannes Hahn. Už předtím ministr školství Josef Dobeš (VV) podepsal dokument, který byl poslední podmínkou pro faktický start.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.