Pondělí 13. července. Svátek má Markéta.

Velký průzkum finanční gramotnosti mezi školáky

V roce 2012 bude v rámci mezinárodního projektu PISA testována finanční gramotnost 15letých žáků základních škol. Průzkumu se zúčastní více žáků, než kolik bylo respondentů v průzkumu finanční gramotnosti MF ČR a ČNB, který přinesl ještě horší obrázek, než jaký byl očekáván.

Finanční gramotnost je v Česku na velmi nízké úrovni, jak potvrdil i průzkum MF ČR a ČNB, který ukázal velmi tragický obraz. V příštím roce bude v rámci mezinárodního projektu PISA organizovaném OECD testována znalost žáků základních škol nejen v oblasti matematiky, práce s textem a přírodních věd, ale též finanční gramotnost.

"Bude jistě velmi zajímavé sledovat, jaká je míra finanční gramotnosti mezi českými školáky. V roce 2012 totiž některé z nich čeká vyplnění testů v rámci projektu PISA (Programme for International Student Assessment). Jeho organizátorem je OECD a probíhá každé tři roky. Studenti ve věku patnácti let odpovídají na testové otázky z matematiky, práce s textem a přírodních věd. Od roku 2012 je pak čekají i dotazy z oblasti osobních financí," píše na webu ministerstva Dušan Hradil z odboru Finanční trhy I.

Zdroj: Novinky.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.