Neděle 05. července. Je státní Svátek - Cyril a Metoděj.

Velká evropská trojka schválila novou bankovní daň

Banky Luboš Svačina 23.06.2010 | 11:06 0 Komentářů

Británie, Francie a Německo vydaly společné prohlášení, že zavedou novou daň pro banky, která by měla přinést prostředky k hrazení nákladů na finanční krize. Připojit by se měly i další evropské země.

"Všechny tři daně budou směřovat k zajištění toho, aby banky poskytly výrazný příspěvek, s cílem zohlednit rizika, která představují pro finanční systém, a přimět banky snížit tato rizika úpravou bilancí," píše se ve společném prohlášení.

Británie, Francie a Německo vydaly společné prohlášení, že se zavazují zavést daň na banky. Hodlají rovněž vyzvat další země, aby se k nim připojily. Zástupci ČR zavedení takovéto daně minulý týden na summitu EU nepodpořili.

Německo plánuje zavést daňovou povinnost pro banky v březnu příštího roku a nyní připravuje potřebnou legislativu. Britský ministr financí George Osborne uvedl, že britská bankovní daň bude zavedena v lednu příštího roku. "Očekáváme, že jakmile bude daň plně zavedena, bude vytvářet roční příjem přes dvě miliardy liber (62 miliard Kč)," dodal. Francie chce zveřejnit podrobnosti bankovní daně v nadcházejícím rozpočtu, uvedla agentura AP.

Zdroj:
iHNed.cz, AP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.