Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Vadné vozy zlomily vaz šéfovi Kia Motors

Investice 07.09.2010 | 08:34 0 Komentářů

Automobilka musela kvůli elektroinstalaci svolat 100 tisíc vozů

Soul – Šéf druhé největší jihokorejské automobilky Kia Motors Čong Ui-sun rezignoval. K odchodu jej přimělo nedávné oznámení, že automobilka musí kvůli možnému výskytu závady na elektroinstalaci svolat v celém světě ke kontrole více než 100 tisíc vozů. Uvedla to agentura AP. Čong zastával funkci místopředsedy správní rady a výkonného ředitele.
Mluvčí automobilky řekl, že Čong rezignoval už v pátek. Proč Kia o změně informovala až dnes, ale neupřesnil. Potvrdil však, že Čong odešel kvůli nucené kontrole tisíců aut. Zatím není jasné, kdo Čonga ve funkci nahradí. Kia je dceřinou společností největší jihokorejské automobilky Hyundai Motor, a je tudíž pravděpodobné, že Hyundai do personálních otázek nějakým způsobem zasáhne.
Hyundai a Kia společně tvoří pátou největší automobilku na světě. I když obě firmy prodávají auta po celém světě, výrobní závody v mnoha zemích nemají. Zatímco Hyundai má výrobní haly v České republice, Kia Motors auta kompletuje na Slovensku. Montážní závody má ale také v Číně a ve Spojených státech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.