Neděle 23. února. Svátek má Svatopluk.

V registru dlužníků se objevíte snadněji. I kvůli plynu

Investice 07.03.2011 | 16:33 0 Komentářů

Novým členem sdružení SOLUS se stala společnost RWE Zákaznické služby

Praha – Sdružení SOLUS, provozovatel stejnojmenného registru, získalo dalšího významného člena. Data o neplatičích mu bude nově předávat i společnost RWE Zákaznické služby, součást koncernu RWE dodávajícího plyn i elektřinu.
Kromě řady bank, leasingových či „splátkových“ společností už jsou členy registru také energetická společnost E.ON, mobilní operátoři O2, T-Mobile, Vodafone i MobilKom (U:fon) či provozovatel obchodního řetězce Makro.
Po vstupu RWE se počet členů registru SOLUS rozšíří na pětatřicet. „Je velmi pravděpodobné, že k dalšímu rozšíření členské základny dojde již příští měsíc. Ke konci letošního roku bychom mohli atakovat hranici 40 členů,“ říká tajemník sdružení Jan Stopka.

Čtěte také:#obj_1059 Registr dlužníků: Zaplatíte za výpis, který je k ničemu#obj_1059 Půjčka bez registru? Zákon zpřísnil, hrozí pokuta#obj_1059 Hypotéce zadarmo se raději vyhněte, můžete prodělat
Registr podle Stopky působí preventivně. Loni svůj dluh po splatnosti uhradilo přibližně 370 tisíc lidí. „Přibližně pětina z nich byla mimo vší pochybnost motivována snahou uzavřít další smluvní závazek, neboť splacení v krátké době předcházel a poté následoval dotaz jiného člena sdružení do registru,“ vysvětluje Stopka.

Tweet 20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.