CZK/€ 25.325 -0,02%

CZK/$ 23.768 -0,06%

CZK/£ 29.660 +0,03%

CZK/CHF 26.043 -0,08%

07. 03. 2011

0 komentářů

V registru dlužníků se objevíte snadněji. I kvůli plynu

 


 

Praha – Sdružení SOLUS, provozovatel stejnojmenného registru, získalo dalšího významného člena. Data o neplatičích mu bude nově předávat i společnost RWE Zákaznické služby, součást koncernu RWE dodávajícího plyn i elektřinu.
Kromě řady bank, leasingových či „splátkových“ společností už jsou členy registru také energetická společnost E.ON, mobilní operátoři O2, T-Mobile, Vodafone i MobilKom (U:fon) či provozovatel obchodního řetězce Makro.
Po vstupu RWE se počet členů registru SOLUS rozšíří na pětatřicet. „Je velmi pravděpodobné, že k dalšímu rozšíření členské základny dojde již příští měsíc. Ke konci letošního roku bychom mohli atakovat hranici 40 členů,“ říká tajemník sdružení Jan Stopka.

Čtěte také:#obj_1059 Registr dlužníků: Zaplatíte za výpis, který je k ničemu#obj_1059 Půjčka bez registru? Zákon zpřísnil, hrozí pokuta#obj_1059 Hypotéce zadarmo se raději vyhněte, můžete prodělat
Registr podle Stopky působí preventivně. Loni svůj dluh po splatnosti uhradilo přibližně 370 tisíc lidí. „Přibližně pětina z nich byla mimo vší pochybnost motivována snahou uzavřít další smluvní závazek, neboť splacení v krátké době předcházel a poté následoval dotaz jiného člena sdružení do registru,“ vysvětluje Stopka.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *