Sobota 04. prosince. Svátek má Barbora.

V lednu se v Česku prodaly kryptoměny za půl miliardy Kč

V lednu se v České republice prodaly bitcoiny a jiné kryptoměny za zhruba půl miliardy korun. To je o polovinu více než loni. Za rostoucím objemem stojí zvyšující se cena bitcoinu i stoupající poptávka, která ji doprovází, říká ředitel české společnosti Bitstock.com Martin Stránský.

Bitcoin od začátku roku posílil o 64 procent na současných více než 48 000 dolarů. Od začátku února pak přidal 43 procent. Očekává se, že v brzké době překročí další magickou hranici 50 000 dolarů.

„Rostoucí cena bitcoinu vyvolává zvýšený zájem investorů, včetně těch amatérských, kterým napomáhá snadný nákup prostřednictvím internetových a mobilních aplikací. Zároveň roste zájem i o další kryptoměny, jako je ethereum a podobně,“ uvedl ředitel Bitstock.com Martin Stránský.

Růst poptávky podporuje i příchod známých investorů, jako byl nedávno majitel Tesly Elon Musk, nebo akceptace bitcoinu platební sítí PayPal.

„Bitcoin se už umí chovat jako digitální zlato, tedy být bezpečným přístavem v krizi. Místo malých investorů do této kryptoměny investují už i ti zkušenější, informovanější, odvážnější a jednotlivé obchody jsou výrazně vyšší než v roce 2017,“ dodává Martin Stránský.

Za celý loňský rok se v tuzemsku prodaly kryptoměny za zhruba 4 miliardy Kč, což je o třetinu více, než v roce 2019.

Tagy investice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.