Čtvrtek 17. června. Svátek má Adolf.

V kauze zkrachovalé záložny obvinila policie sedmnáct osob

Investice 10.04.2014 | 11:20 0 Komentářů

Podle vyšetřovatelů je způsobená škoda přes 1,2 miliardy korun.

V kauze zkrachovalé záložny obvinila policie sedmnáct osob

Praha – V kauze podezřelých transakcí Metropolitního spořitelního družstva (MSD), které skončilo v konkurzu a přišlo o povolení od České národní banky, bylo obviněno sedmnáct osob.

Podle protikorupčních policistů měla skupina způsobit škodu převyšující 1,2 miliardy korun. Stíháni jsou nyní za zpronevěru a legalizaci výnosů z trestné činnosti.

Detektivové nyní mají zadokumentováno osm dílčích útoků. „Ohledně dalších dílčích útoků je nadále vedeno trestní řízení v procesním stadiu prověřování,“ řekla dozorující státní zástupkyně Daniela Smetanová.

Vyšetřovatelé rovněž na účtech sedmi osob zajistili finanční prostředky ve výši 274 milionů korun a více než 6,3 milionu eur.

Záložna v konkurzu

MSD poslal do konkurzu loni 23. prosince na návrh vedení záložny Městský soud v Praze. ČNB odňala družstvu povolení působit jako družstevní záložna o necelý týden dřív.

Fond pojištění vkladů začal letos v lednu vyplácet náhrady klientům MSD. Celkem má zhruba 13 600 klientům vydat 12 miliard korun, k čemuž využívá pobočky České spořitelny.

Je to druhá nejvyšší výplata v historii fondu po náhradách pro klienty zkrachovalé Union banky v roce 2003.

Fond vyplatí postupně do roku 2017 veškeré vklady, maximálně ale do 2,744 milionu korun na jednoho vkladatele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.