Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Úvěry od záložen jsou stále v kurzu

Banky Daniel Kuchta 25.05.2011 | 10:23 0 Komentářů

V situaci, kdy je získání úvěru od banky příliš složité, přichází na řadu možnost jiná alternativa, kterou je úvěr od družstevní záložny.

Úvěry od družstevních záložen a spořitelních družstev využívají stále častěji zejména podnikatelé, kteří se v kvůli krizi dostali do problémů, jež jim neumožňují získat půjčky od bank. Podle údajů ČNB vzrostl objem úvěrů od záložen v loňském roce o 65 %. Celkové pohledávky těchto společností činily ke konci roku 18 miliard korun.

Tam, kde banky ztrácejí, spořitelní a úvěrní družstva získávají. Díky vyšší míře flexibility a hlavně rychlosti při posuzování úvěrů dokážeme nabídnout především podnikatelům takový úvěrový produkt, který odpovídá jejich požadavkům. I proto máme řadu klientů, kteří neuspěli se svojí žádostí v bance, ale my jsme schopni jim úvěr poskytnout,“ uvedl Stanislav Rokos, obchodní ředitel společnosti AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo a dodal: „Stále rostoucí zájem podnikatelů o naše úvěrové produkty pozorujeme od začátku roku. Za první tři měsíce letošního roku evidujeme téměř trojnásobné zvýšení počtu schválených úvěrů oproti stejnému období vloni. Předpokládám, že tento stoupající trend bude nadále pokračovat i díky tomu, že povědomí o značce AKCENTA roste.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti AKCENTA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.