CZK/€ 24.660 +0,10%

CZK/$ 25.565 +0,12%

CZK/£ 27.628 +0,20%

CZK/CHF 25.946 +0,64%

23. 01. 2008

0 komentářů

USF: intenzivní růst pokračuje

 


 

Z jednotlivých produktových oblastí dosáhly nejlepšího výsledku investice, jejichž zprostředkovaný obrat činil 613 653 tis. Kč, což je o 17,51 % více než v předcházejícím kvartálu. Další z klíčových produktů – životní pojištění – pokračovalo v mírném nárůstu (0,55 %) na 174 361 tis. Kč, což potvrzuje konečnou absorpci sezónního výkyvu z prvního části roku 2007 a obnovení udržitelného růstu. Hypotéky jako poslední ze sledovaných oblastí si po předchozím strmém růstu vybraly „oddechový čas“ a v tomto období dokonce došlo k mírnému snížení jejich objemu o 0,85 % na 2 018 313 tis. Kč, přičemž lze předpokládat, že významnou roli v tomto vývoji sehrál exogenní faktor – zvyšování výnosů na dluhopisovém trhu a stísnění kreditních podmínek promítající se do růstu hypotečních úvěrů.

Ing. Igor Bielik, předseda představenstva USF, k dosaženým výsledkům dodává: „Pohledem našich členů bude rok 2007 bezesporu vynikajícím výsledkem, z metodologického hlediska je však k prezentovaným číslům třeba doplnit dvě skutečnosti. Za prvé, v rámci informační povinnosti Unie došlo k úpravě metodiky reportování zprostředkovaného pojištění na „celkové zprostředkované pojistné“. Tato změna je dalším příspěvkem USF k transparentnosti celého trhu, neboť umožní snadnější srovnání s dalšími subjekty na trhu. Druhou podstatnou skutečností je fakt, že v přibližně polovině letošního roku došlo k rozšíření Unie o dva nové členy, jejichž výsledky jsou tak do stávajících kalkulací zahrnuty. Nicméně i bez těchto dvou subjektů byl objem za celý minulý rok již nyní překročen v řádech desítek procent.“

Jaká je situace v nejvýznamnějším z relativních ukazatelů – produktivitě činnosti? I zde se podařilo udržet vysokou úroveň z předcházejících období: zprostředkovaný objem na průměrného poradce člena USF činil v tomto čtvrtletí 562 tis. Kč investic, 84 tis. Kč pojištění a konečně 968 tis. Kč hypoték.

Celkový počet poradců členských společností USF pak v posledním kvartále tohoto roku dosáhl čísla 2 085, z čehož 52,37 % (1 092) tvoří pracovníci s kvalifikací investičního zprostředkovatele.

Ing. Michal Pyšík, místopředseda představenstva USF, komentuje aktuální výsledky takto: „Dosažené hodnoty u jednotlivých produktů jsou jistě dobrou zprávou pro Unii i jednotlivé společnosti, druhou stranou mince je však kvalita služeb, která se za těmito čísly skrývá. Z tohoto hlediska je velmi zajímavé srovnání struktury současného produktového portfolia zprostředkovaného členy USF a portfolia realizovaného ve stejném období roku 2006. Výsledek srovnání jasně ukazuje, že skutečně dominantní část produktů, které jsou v rámci finančního poradenství našich členů zprostředkovány jsou moderní, sofistikované produkty: investice, hypotéky a životní pojištění. Co je však hlavní, podíl těchto produktů na celkovém portfoliu nadále roste – meziročně o 3,5 %. To v praxi významně přispívá k tomu, že klienti mohou očekávat od poradců pracujících pro společnosti sdružené v USF jedny z nejkvalitnějších poradenských služeb na trhu.“


Zdroj :
Tisková zpráva USF

REKLAMA

Čtete dále:
Petr Novotný – Výsledková sezóna: Co oznamují společnosti
Pavel Hanzl – O umění čarodějném ve finančním poradenství
:

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.