Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Úředníci v Praze, ti se mají. V zeleni jich sedí nejvíc

Investice 06.03.2012 | 17:10 0 Komentářů

Praha má nejvíc ekologicky šetrných kancelářských budov ve střední Evropě

Praha má nejvíc takzvaných zelených kancelářských ploch ve střední a jihovýchodní Evropě. V celém regionu je 670 tisíc metrů čtverečních kanceláří v ekologicky šetrných budovách, z toho je zhruba 35 procent těchto ploch v českém hlavním městě. Uvedla to realitní poradenská společnost Jones Lang LaSalle (JLL).
„V České republice je pomyslným motorem ženoucím zelenou výstavbu strana developerů, kteří se tak snaží vyjít vstříc požadavkům realitních investorů. Právě ti environmentální certifikaci při vyhodnocování vhodnosti té či oné investice buď vyžadují, nebo k ní významně přihlíží,“ uvedl vedoucí oddělení kancelářských nemovitostí pražské pobočky JLL Eduard Forejt.
Varšava dohání Prahu
Zdatným konkurentem Prahy se ale ve výstavbě šetrných kanceláří stává Varšava. „Aktuálně je v regionu ve výstavbě více než 500.000 metrů čtverečních nových kanceláří, které usilují o environmentální certifikaci, a z toho se téměř 400 tisíc čtverečních metrů plánuje ve Varšavě,“ sdělil odborník JLL na kancelářským trh Kevin Turpin.
Ve střední a jihovýchodní Evropě se podle JLL používají pro hodnocení šetrných budov nejčastěji mezinárodní certifikáty LEED a BREEAM. Hodnotí například dopad projektu na životní prostředí v lokalitě, energetickou úspornost, šetření s vodou v budově nebo užití nezávadných stavebních materiálů z místních zdrojů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.