Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

UniCredit Bank musí vrátit poplatek a navíc zaplatit pokutu

Banky 16.01.2015 | 11:23 0 Komentářů

UniCredit Bank umožnila svému klientovi několikrát překročit úvěrový limit na kreditní kartě a naúčtovala si za to poplatky ve výši 900 korun, které klient požadoval zpět. Finanční arbitr rozhodl ve prospěch klienta, banka poplatky vrátila a navíc zaplatila pokutu 15 tisíc korun.

Klient banky si sjednal půjčku na kreditní kartě 10 tisíc korun, banka však nechala klienta limit třikrát přečerpat a naúčtovala mu za to poplatky. Banka na svou obhajobu uvádí, že informace o platbě kartou dostává se zpoždění a přečerpání limitu tak nemůže zamezit. Poplatek banka údajně účtuje až po přečerpání více než pěti procent smluvené půjčky.

Podle arbitra překročení  limitu zavinilo nastavení čipu na kreditní kartě, knavíc překročení limitu nebylo mezi bankou a klientem sjednáno, banka si proto neměla poplatek účtovat. „Instituci (UniCredit Bank – pozn. red.) proto nevznikl platně nárok na úhradu poplatku za překročení, ačkoliv navrhovatel peněžní prostředky zpřístupněné institucí nad rámec úvěru čerpal,“ uvádí rozhodnutí.

„Podřídili jsme se nálezu finančního arbitra bez odvolání. Zaplatili jsme pokutu 15 tisíc korun a klientovi vrátili příslušných 900 korun,“ uvedl mluvčí UniCredit Bank Petr Plocek.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.