Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Ukradený notebook? Ztracená data stojí šestkrát víc

Investice 13.02.2012 | 11:40 0 Komentářů

Zatímco ceny notebooků klesají, hodnota firemních dat prudce roste

Praha – Zatímco ceny notebooků klesají, hodnota informací, které jsou v nich obsažené, strmě roste. Více než devadesát procent oslovených podnikatelů proto považuje ztrátu dat za větší problém než to, že přijdou o samotný počítač.
Průměrná cena údajů, které má firma v notebooku uložené, činí 202 173 korun. Vyplývá to z šetření společnosti Intel, která oslovila více než dvě stovky zástupců firem. Meziročně tato hodnota narostla, na počátku roku 2011 vyčíslili zástupci společností cenu na 180 909 korun.
Do této sumy se kromě ceny pohřešovaných dat započítává také hodnota duševního vlastnictví a ztráta produktivity a času pracovníka, plus firem a odborníků, kteří se incidentem zabývají.
Existenční hrozba
„Bezmála polovina oslovených firem sdílí názor, že ztráta notebooku vedoucího pracovníka může firmu ohrozit existenčně,“ komentují autoři výzkumu. Reálná hrozba, která souvisí se zneužitím ztracených nebo ukradených dat, je ale až sedminásobně vyšší – v letošním roce překročila 1,3 milionu korun. To je ve srovnání s loňským rokem více než dvojnásobek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.