Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Účet zdarma už nabízí i ČSOB. Prozkoumali jsme ho

Investice 09.05.2015 | 16:36 0 Komentářů

Novinka kopíruje nabídku sesterské Era Poštovní spořitelny. Nabízí zdarma všechny základní služby, pokud účtem „proteče“ alespoň 15 tisíc korun měsíčně.

Účet zdarma už nabízí i ČSOB. Prozkoumali jsme ho

Praha – Účet zdarma nově nabízí i ČSOB, druhá největší banka v Česku. Od května spustila Plus Konto, které je kopií Online účtu od „sesterské“ Era Poštovní spořitelny. Poplatky nemusí platit jen ten, komu na účet v příslušném měsíci přijde alespoň 15 tisíc korun.

Nejde ovšem o zcela identickou kopii. Kdo si založí bezplatný účet u „modré“ ČSOB, zaplatí v měsících, kdy podmínku minimálního obratu nesplní, poplatek za vedení ve výši 99 korun. U „červené“ Poštovní spořitelny je to o třicet korun méně.

Oba účty přitom nabízejí stejné služby a je v nich vše, co většina klientů bank potřebuje. Zdarma jsou všechny tuzemské platby a operace s trvalými příkazy i inkasy, pokud jsou zadané v internetovém bankovnictví. Bez poplatku jsou dále výběry z bankomatů skupiny ČSOB, stejně jako vedení kontokorentu, tedy povoleného přečerpání. Součástí účtu je také bezkontaktní karta MasterCard.

Oproti nejlepší „bezpoplatkové“ konkurenci chybí účtům ze skupiny ČSOB  třeba možnost vybírat z jakéhokoli bankomatu v Česku (což nabízí Equa bank, Raiffeisenbank či UniCredit Bank). Ceny za výběr u bankomatů konkurenčních bank se v ČSOB a Eře také liší – první si účtuje 35 korun, druhá 39 korun. Drahé jsou i výběry z bankomatů v zahraničí, v obou značkách skupiny ČSOB přijde jeden na 100 korun.

Oba účty jsou stejně jako u konkurence určeny těm, kdo svá konta obsluhují přes internet. Zpoplatněny tak jsou například výběry peněz na pobočkových pokladnách (60 korun u ČSOB a 35 korun u Ery) nebo platební příkazy zadané papírově na pobočce (30 a 100 korun).

Parametry bezpoplatkového účtu od ČSOB můžete porovnat s konkurenčními nabídkami v této grafice.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.