CZK/€ 23.840 +0,48%

CZK/$ 22.126 +1,95%

CZK/£ 26.708 +0,47%

CZK/CHF 23.927 +0,76%

07. 08. 2018

0 komentářů

Trump varuje: kdo bude obchodovat s Íránem, nebude obchodovat s USA

 

Americký prezident Donald Trump prostřednictví twitteru označil nové americké sankce vůči Íránu za nejsilnější, které prozatím byly uloženy. Důvodem zavedení je podle něj světový mír. 

Trump také varoval, že každý, kdo bude obchodovat s Íránem, nebude obchodovat se Spojenými státy. Dále americký prezident upozornil, že v listopadu se sankce dostanou na další úroveň. „Žádám světový mír, nic menšího,“ napsal Trump na twitteru. Letos v květnu americký prezident rozhodl vypovědět jadernou dohodu s Íránem, kterou USA podepsaly spolu s Francií, Británií, Německem, Čínou a Ruskem v roce 2015, a ve které se Teherán zavázal pozastavit svůj jaderný program výměnou za zmírnění protiíránských sankcí.

Evropská unie s americkým rozhodnutím odstoupit od jaderné dohody nesouhlasí a chce udržet dokument při životě.

Brusel vyzval Trumpa, aby evropským společnostem z protiíránských sankcí udělil výjimku, jenže žádost byl v půlce července zamítnuta.
Zdroj : e15.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

O pomýlení inflací, ponaučení, zombifikaci ekonomiky a inflačních obětech a vrazích

Často se zapomíná, že většina čísel, která až do posledního haléře účetní kalkulují, jsou odhadem zatíženým inflační nejistotou. Málokdo klamné informace koriguje. Mnohým to vyhovuje. Ti, kteří získali dlouhodobé financování s fixní úrokovou sazbou, z inflace profitují. Problém může nastat, až bude nutné dluh refinancovat. I takto […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

11. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *