Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Toto jsou absurdní poplatky v bankách. Zvolte ten „nej“

Investice 07.12.2011 | 15:30 0 Komentářů

Začalo hlasování v sedmém ročníku ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek

Praha – Sedmý ročník ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek vstoupil do hlasovací fáze. Až do konce ledna v ní lze vybírat z patnácti poplatků, pět z nich pak postoupí do finálového kola.

Automaticky byly nominovány poplatky, které v loňském ročníku skončily na druhém až desátém místě. Další kandidáty pak vybral pořádající web BankovniPoplatky.com z tipů od veřejnosti.
Toto je patnáctka nominovaných:
– Poplatek za předčasně splacený úvěr- Poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat- Poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou- Poplatek za vložení variabilního symbolu do příkazu k úhradě- Poplatek za neuskutečnění platby (např. nepřijatý příkaz přes sběrný box)- Poplatek za účetní položku- Poplatek za vedení platební karty- Poplatek za vedení kontokorentu i v době nečerpání služby – Výše poplatku za vklad na účet na přepážce třetí osobou – Poplatek za vedení účtu k hypotečnímu úvěru -Poplatek za zřízení smlouvy o stavebním spoření – Poplatek za změnu PINu k platební kartě – Poplatek za vedení účtu zemřelého klienta (po dobu dědického řízení) – Poplatek za zadání (běžného nebo trvalého) příkazu či změny trvalého příkazu přes internetbanking – Poplatek za vklad prostřednictvím vkladového bankomatu
Naopak už nemohly být nominovány vítězné poplatky z předchozích ročníků, aby se dostalo také na další. Zdaleka na všechny „vítěze“ totiž tuzemské banky mezitím zrušily. V letech 2005 až 2010 skončily na prvním místě:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.