CZK/€ 25.325 -0,02%

CZK/$ 23.768 -0,06%

CZK/£ 29.660 +0,03%

CZK/CHF 26.043 -0,08%

07. 12. 2011

0 komentářů

Toto jsou absurdní poplatky v bankách. Zvolte ten „nej“

 


 

Praha – Sedmý ročník ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek vstoupil do hlasovací fáze. Až do konce ledna v ní lze vybírat z patnácti poplatků, pět z nich pak postoupí do finálového kola.

Automaticky byly nominovány poplatky, které v loňském ročníku skončily na druhém až desátém místě. Další kandidáty pak vybral pořádající web BankovniPoplatky.com z tipů od veřejnosti.
Toto je patnáctka nominovaných:
– Poplatek za předčasně splacený úvěr- Poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat- Poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou- Poplatek za vložení variabilního symbolu do příkazu k úhradě- Poplatek za neuskutečnění platby (např. nepřijatý příkaz přes sběrný box)- Poplatek za účetní položku- Poplatek za vedení platební karty- Poplatek za vedení kontokorentu i v době nečerpání služby – Výše poplatku za vklad na účet na přepážce třetí osobou – Poplatek za vedení účtu k hypotečnímu úvěru -Poplatek za zřízení smlouvy o stavebním spoření – Poplatek za změnu PINu k platební kartě – Poplatek za vedení účtu zemřelého klienta (po dobu dědického řízení) – Poplatek za zadání (běžného nebo trvalého) příkazu či změny trvalého příkazu přes internetbanking – Poplatek za vklad prostřednictvím vkladového bankomatu
Naopak už nemohly být nominovány vítězné poplatky z předchozích ročníků, aby se dostalo také na další. Zdaleka na všechny „vítěze“ totiž tuzemské banky mezitím zrušily. V letech 2005 až 2010 skončily na prvním místě:

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *